W ramach kontynuowania swojej strategii rynkowej, Nokia ogłosiła dzisiaj, że zmniejsza ilość swoich pracowników. Ma to zapewnić większą płynność finansową, która docelowo ma pozwolić stanąć Fińskiej firmie na równe nogi.

W czerwcu 2012 roku Nokia rozpoczęła swój proces redukcji osób zatrudnionych, który miał spowodować lepszą kondycję poprzez chociażby zmniejszenie wydatków na płace. Zdaje się, że plan odnosi skutki, a w połączeniu z dobrymi wynikami finansowymi z ostatniego kwartału Nokia może patrzeć w przyszłość z podniesionym nosem.

Niestety, odbije to się jednak na pracownikach. Na dniach pracę w ogólnoświatowych zakładach Nokii ma stracić 300 pracowników, a grupa 820 osób trafi w ręce dwóch hinduskich korporacji: HCL Technologies oraz TATA Consultancy Services.

Licząc od czerwca, Nokia zmniejszyła ilość osób zatrudnionych o 4 000. To jednak nie koniec! Do końca 2013 roku fińska firma zamierza się pozbyć aż 10 tysięcy pracowników. Taka liczba zdecydowanie robi wrażenie. Miejmy nadzieję, że redukcja stanowisk nie odbije się negatywnie na nowych urządzeniach europejskiej ostoi mobilnej elektroniki.

Mówi się, że Nokia wraca do dobrej kondycji. Ograniczenie wydatków, tworzenie nowatorskich smartfonów, świetna pozycja w najtańszym segmencie oraz – co za tym idzie – dobre wyniki finansowe sprawiają, że Fińskiemu producentowi coraz dalej do bankruta. Mimo wszystko, o wynikach porównywalnych z Samsungiem czy rosnącym na sile ZTE możemy jeszcze pomarzyć…

Via

 

Be Sociable, Share!