LG Optimus G to jeden z najszybszych smartfonów na rynku. Niestety, do tej pory mieszkańcy starego kontynentu mogli o nim wyłącznie pomarzyć, lecz jednak i my doczekamy się czterordzeniowego Optimusa na półkach sklepowych.

Taką informację przedstawiła światu w wywiadzie dla Challenges.fr dyrektor francuskiego oddziału LG – Cathy Robin. Moim zdaniem to bardzo dobra wiadomość, więc spieszę was o tym poinformować.

LG Optimus G to rewelacyjnie prezentujący się pod względem wydajności smartfon, którego zaliczyć możemy do najwyższej klasy. Posiada naprawdę dobry wyświetlacz 4,7″ wykonany w technologii True HD-IPS+ odznaczający się rozdzielczością 768 x 1280 pikseli. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro wspierany przez GPU Adreno 320. Dodajmy jeszcze aparat o matrycy 8 Mpix, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy kartami pamięci micro-SD i baterię 2100 mAh – osobiście twierdzę, że brzmi to nad wyraz kusząco.

Tak właśnie wygląda LG Optimus G

Jeśli chcielibyście zdecydować się na LG Optimusa G, to muszę was nieco ostudzić. Cathy Robin poinformowała, że model swą francuską premierę będzie miał dopiero w marcu. Może się okazać, że do tego czasu Azjaci zapowiedzą już następną generację tego smartfona, a krążą pogłoski, że prace nad nim trwają już w najlepsze. Więc, zanim model wejdzie na europejski rynek, stanie się już opóźniony o niemal pół roku. A może nasza wersja zostanie pod jakimś względem poprawiona?

Via

Be Sociable, Share!