ZTE podczas targów CES 2013 zaprezentowało świetny model Grand S. Według producenta to urządzenie udało się aż na tyle, że w oparciu o jego design zamierza stworzyć kolejny model.

W przeciwieństwie do Grand S, nowy smartfon posiadł niebanalną nazwę. Konkretniej – V987. Miejmy nadzieję, że jednak ulegnie ona zmianie, gdyż utrapieniem każdego piśmaka jest zapamiętywanie tych wszystkich jakże chwytliwych nazw smartfonów. Na szczęście jednak do ligi Sharpa (pamiętacie Aquosa SH930W? Nie? To może chociaż kojarzycie SH631U?) jeszcze sporo Chińczykom brakuje.

Zbłądziłem nieco z tematu, za co przepraszam. Pomówmy może jednak o specyfikacji. Smartfon otrzyma pięciocalowy bezramkowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, co uważam za pozytyw. Można by narzekać, że nie jest to Full HD, no ale co z tego? Różnicę i tak dostrzeże wyłącznie mędrzec ze swym szkiełkiem i okiem, natomiast żaden normalny użytkownik nie będzie mógł narzekać na małe zagęszczenie pikseli.

Na samym ekranie świat się nie kończy. Urządzenie wyposażone zostanie w aparat 8 Mpix (Grand S miał 13-megapikselową optykę), dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, wymienialną baterię 2500 mAh oraz slot dual-SIM. Zdecydowanie bardzo dobrze brzmi przytoczone 2500 mAh – taka bateria powinna pozwolić na całkiem spory czas pracy na jednym cyklu.

ZTE V987 obecnie czeka na zatwierdzenie przez TENAA, którego regulacje musi pozytywnie przejść każdy smartfon, który będzie sprzedawany na terenie Chin. Fajnie by było, gdyby słuchawka od ZTE trafiła także w nasze tereny…

Via

Be Sociable, Share!