MediaFire to jeden z najbardziej lubianych serwisów oferujących internetową przestrzeń dyskową. Teraz w końcu jego oficjalna aplikacja trafia na urządzenia z Androidem. Czy warto się nią zainteresować?

Moim zdaniem warto. MediaFire to jeden z najprzyjemniejszych serwisów pozwalających na uploadowanie plików do Internetu. Jego wielką zaletą jest bardzo duża ilość miejsca przeznaczonego dla użytkownika – równe 50 GB. Z MediaFire możemy zatem korzystać na wiele sposobów – udostępnianie folderu ze zdjęciami z ostatniej imprezy czy arkusza kalkulacyjnego do dalszej edycji na smartfonie nie będzie już żadnym problemem. Żeby nie było jednak tak kolorowo, należy wspomnieć, że w przypadku braku popularności wrzucanych plików (tzn. nie pobieranie ich), zostają one po jakimś czasie usuwane z serwera. Aby tego się ustrzec, należy już kupić płatne konto.

Aplikacja oczywiście umożliwia podstawową edycję swoich sieciowych zasobów – możemy zmieniać nazwy plików, wrzucać je do folderów czy oznaczyć jako prywatne. Sam interfejs zasługuje na pochwały, gdyż jest bardzo schludny i intuicyjny.

MediaFire dla systemu Android można pobrać za pomocą tego odnośnika do Google Play. Aplikacja jest darmowa i wymaga Androida 2.2, więc niemal każdy będzie mógł z niej skorzystać bez problemów z kompatybilnością.

Swoją drogą, jestem ciekaw, kiedy autorzy popularnego w naszym kraju i kontrowersyjnego Chomikuj.pl wezmą się za stworzenie aplikacji umożliwiającej wygodne korzystanie z ich strony. To mógłby być hit!

Via

Be Sociable, Share!