Do ciekawego zdarzenia doszło w dwóch bardzo odległych od Polski miejsc. W Brazylii i Malezji natrafiono na urządzenia odznaczające się Androidem w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Zaskakujące jest to, że taka wersja nie została jeszcze oficjalnie opublikowana przez Google.

Około tysiąc egzemplarzy smartfona LG Nexus 4 opuściło brazylijską fabrykę LG. Wyróżnia je jedna, zasadnicza cecha – w ich pamięci została preinstalowana nieznana dotychczas wersja Androida Jelly Bean o numerku 4.2.2. Niestety, nie przynosi ona widocznych zmian odczuwalnych przez użytkownika, a naprawia jedynie niektóre luki z wcześniejszej wersji odnoszące się zapewne do stabilności i wydajności systemu. Pełny changelog opublikowany zostanie wtedy, gdy przedstawi go sam producent systemu – Google. Co jednak ciekawe, gigant z Mountain View milczy na temat nowej wersji.

Okazuje się, że coś musi być na rzeczy, gdyż kolejna informacja o Nexusie 4 pracującym na Andku w wydaniu 4.2.2 nadeszła mniej więcej w tym samym czasie z drugiego końca świata – Malezji. Tamtejszy użytkownik LG poinformował, że także i on otrzymał urządzenie z wgraną aktualizacją.

Możemy zatem liczyć, że na dniach Google oficjalnie ogłosi łatkę do Androida 4.2.2. Nie wprowadzi ona za wiele, lecz jeśli firma zdecydowała wypuścić aktualizację, musi ona naprawiać jakieś niewidoczne na pierwszy rzut oka błędy. Takie update’y, choć nie każdy zdaje sobie sprawę, także mogą okazać się bardzo przydatne.

Via/Via

Be Sociable, Share!