Zgodnie z przewidywaniami, Samsung na targach CES 2013 nie skupił się szczególnie na smartfonach. Czas na nowe premiery nadejdzie wraz z konferencją samego producenta. Nie ma jednak powodu do narzekań – zaprezentowano za to bardzo interesującą technologię, która ma szansę nadać nieco świeżości na rynku.

Mowa o prototypie smartfona, który wyróżnia się wygiętym na boku wyświetlaczem. Prace nad giętkimi ekranami Samsung rozpoczął już lata temu, lecz do tej pory mogliśmy podziwiać co najwyżej powyginane w fikuśne kształty matryce bez żadnych innych komponentów. Teraz jednak możemy podziwiać coś, co wygląda jak prawdziwy smartfon.

Wygląda, lecz smartfonem do końca jeszcze  nie jest. Zaprezentowane urządzenie to wyłącznie prototyp, który nie pozwala jeszcze na wiele rzeczy, z wykonywaniem połączeń GSM na czele. Bez obaw – w końcu jest to demo technologiczne wyświetlacza, a nie zapowiedź nowego modelu. Sporna jest nawet kwestia oprogramowania.

 

 
Ekran wykonany w technologii YOUM posiada prawdopodobnie rozdzielczość 720p i zaskakująco dużą przekątną – około pięć cali (ile dokładnie? Nie wiemy), choć optycznie zdaje się być mniejszy. To za sprawą charakterystycznego zagięcia panelu po prawej stronie. Dzięki temu, że wyświetlacz zachodzi na bok urządzenia, bez problemu możemy sprawdzić nowe powiadomienia bez całkowitego wyciągania smartfona z kieszeni. Brzmi całkiem fajnie, choć należy sama grubość urządzenia nie jest już imponująca.

Wydaje wam się, że takie rozwiązanie ma prawo przyjąć się w przyszłości? Myślę, że ciężko byłoby wprowadzić tę nowinkę na Androidowe salony i osobiście wątpię w jej użyteczność. Mimo to, podoba mi się, że Samsung ze świetnymi skutkami pracuje nad nowymi technologiami.

Via

Be Sociable, Share!