Asphalt jest dla smartfonów tym, czym Need for Speed dla komputerów stacjonarnych. Po prostu nie ma popularniejszej samochodówki na mobilne platformy. Nic więc dziwnego, że Gameloft myśli o wydaniu kolejnej – już ósmej części tej serii.

Huh, ale ten czas leci! Do tej pory pamiętam, jak zagrywałem się w Asphalta Urban GT 2 na Nokii N-Gage u kolegi. Nigdy bym nie pomyślał, że od tego czasu minęło aż 7 lat. W tym czasie branża gier na telefony komórkowe zdążyła zmienić się nie do poznania, a seria ma się bardzo dobrze nawet dziś. W zeszłym roku byliśmy świadkami premiery siódmej odsłony noszącej podtytuł Heat. Asphalt 8: Infinity ma wprowadzić znaczne innowacje w stosunku do poprzedniczek.

 

 

Tym razem źródłem informacji stał się film ukazujący prace nad tą grą, który przypadkiem (a może nie?) przedostał się do Internetu. Znacznej poprawie ma ulec model jazdy, dzięki któremu samochody będą bardziej wyczuwalne, a gracz otrzyma dzięki temu precyzyjniejszą kontrolę i bardziej realistyczne doznania. Nie znaczy to jednak, że gra stanie się symulatorem. Wręcz przeciwnie – Asphalt 8: Infinity dostarczy nam jeszcze więcej zręcznościowej frajdy. Ma pomóc w tym przebudowany tryb multiplayer, który zyska sporo nowych opcji.

Oczywiście ulepszona zostanie także grafika, choć – sądząc po przedstawionym filmiku – nie będzie ona prezentować się lepiej niż ta z Need for Speed: Most Wanted.

Więcej informacji na temat gry powinniśmy poznać niebawem.Nie wiemy jeszcze nic o docelowych platformach, choć możemy założyć, że nie obejdzie się bez Androida i iOS’a. Czy trafi także na Windows Phone? Byłoby miło.

Via

 

Be Sociable, Share!