Huawei Ascens W1

Huawei Ascend W1

Tego należało się spodziewać – kolejny producent dołączył do rodziny Windows Phone. Huawei Ascend W1 to najnowszy model chińskiego producenta oparty o system Microsoftu – Windows Phone 8. Czy Ascend W1 może stać się powodem do zmartwień dla Nokii?

Po zobaczeniu pierwszych zdjęć (z daleka) modelu Huawei Ascend W1 zacząłem się zastanawiać czy nie jest on podobny do Lumii 800 – podobne kształty, podobny wyświetlacz i co ważne wersje kolorystyczne jakieś podobne. Po dłuższej kontemplacji nad zdjęciem znajdziecie jednak pewne różnice, które z pewnością przy bezpośrednim obcowaniu z tym modelem dadzą o sobie znać. Po pierwsze wykonanie – normalna plastikowa obudowa, która w porównaniu z Lumią 800 nie robi najlepszego wrażenia. Jednak z drugiej strony nie ma co porównywać tego modelu z 8-setką – linia Lumii jest piękna pod wieloma względami, natomiast tutaj mamy przypadek całkiem klasyczny, który można zakwalifikować do standardowych rozwiązań we wzornictwie i designie smartfonów.

smartfon Huawei Ascens W1

Tyle na temat wyglądu zewnętrznego, przejdźmy teraz do wnętrza Huawei Ascend W1. Słuchawka wyposażona będzie w wyświetlacz 4-cale LCD IPS o rozdzielczości 480×800 wykorzystujący technologię OGS. Smartfon napędzany będzie dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 MSM8230 o taktowaniu 1,2GHz wspomagany układem graficznym Areno 305. Ponadto smartfon wyposażony będzie w aparat 5 Mpix z możliwością nagrywania w jakości HD (720p) oraz baterię 1950mAh, która pomimo swojej średniej pojemności powinna starczyć na spokojne użytkowanie z racji na wykorzystanie specjalnej technologii oszczędzającej zużycie energii w smartfonie.

Zobacz także: Ponad sześciocalowy tabletofon Huaweia – szczyt absurdu czy rewelacyjny pomysł?

Smartfon Huawei Ascend W1 dostępny będzie w 4 wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej, czerwonej i czarnej. Model w sprzedaży dostępny będzie już w tym miesiącu w przypadku Chin i Rosji, natomiast później pojawi się w innych częściach świata – w tym w Europie. Cena na chwilę obecną nie jest znana.

Rodzina WP się powiększa i powoli rozpocznie się konkurencja w tym segmencie. Oczywiście prym wiedzie tutaj Nokia, która już od samego początku zgarnęła dla siebie duży kawałek tortu ale zabawa dopiero się rozpoczyna i dopiero teraz będziemy mogli zacząć porównywać smartfony Nokia Lumia z innymi konkurentami z Windows Phone na rynku. Na chwilę obecną nie jest to na tyle mocny konkurent dla Nokii by móc z nią rywalizować, jednak należy się spodziewać, że Huawei Ascend W1 to nie ostatni model z systemem od Microsoftu tego producenta.

 

Huawei Ascens W1Huawei Ascens W1

Be Sociable, Share!