Snapdragon S4 Pro nie zdążył jeszcze na dobre zadomowić się we wnętrzach smartfonów, a Qualcomm już wprowadza nową, zdecydowanie wydajniejszą linię swoich procesorów. Tym razem możemy liczyć na układy o mocy nawet do 2,3 GHz!

Na wciąż trwających targach CES 2013 jeden z czołowych producentów mobilnych procesorów – Qualcomm – zaprezentował nową serię swoich produktów, która zapowiada się niezwykle ciekawie.

Linia układów oznaczonych nazwą 600 będzie działać na czterech rdzeniach Krait  300, a jego maksymalną częstotliwością taktowania jest 1,9 GHz. Jako, że lwia część nowych smartfonów z najwyższej półki wciąż posiada półtoragigahercowy chipset, uważam to za bardzo porządny wynik. Snapdragon 600 otrzyma natywne wsparcie dla pamięci LPDDR3 RAM, a jego wydajność wzrośnie o 40% w stosunku do Snapdragona S4 Pro.

Kolejną nowością z amerykańskich targów jest Snapdragon 800. To właśnie on zostanie najmocniejszym SoC Qualcomma, który będzie mógł osiągnąć nawet częstotliwość 2,3 GHz. Wyposażony w cztery rdzenie Krait 400 i zupełnie nowe GPU Adreno 330 obsługujące technologię Flex Render ma zapewnić niesamowitą wydajność w renderowaniu obrazu. Nowy chipset zapewni obsługę wyświetlaczy o rozdzielczości 4K, dźwięk DTS-HD i Dolby Digital Plus dla głośników w zestawie 7.1, do czterech kamer jednocześnie (z czego maksymalna matryca będzie mogła wynieść 55 Mpix), Dual LPDDR3 RAM, łączność 4G LTE i wiele innych bajerów, których nazwy są tak egzotyczne, że nikt nawet nie wie, do czego mogą one służyć. Snapdragon 800 będzie aż o 75% wydajniejszy od poprzedniego S4 Pro, a układ graficzny stanie się dwukrotnie szybszy względem Adreno 320.

Zapowiada się bardzo ciekawa walka pomiędzy nowymi Snapdragonami, a Tegrą 4 od Nvidii. To, który układ jest potężniejszy, rozstrzygną benchmarki.

Via

Be Sociable, Share!