Alcatel One Touch Scrible

Alcatel One Touch Scrible

Alcatel zaprezentował aż 9 nowych smartfonów, które w najbliższym czasie trafią na rynek. Są trzy modele z serii One Touch, którymi można się zainteresować, niestety reszta to odgrzewanie starego kotleta w niesmacznym stylu.

Pierwszym nowym nabytkiem Alcatela jest model z serii One Touch (3 nowe smartfony z tej serii). Alcatel One Touch Scribe HD odznaczać się będzie dużymi gabarytami – wyświetlacz 5 cali, 720p FullHD.
Ponadto wspomagać go będzie procesor 1,2GHz MediaTec oraz 1GB RAM i 4GB wbudowanej pamięci. One Touch Scribe HD będzie wyposażony w dwie kamery – przednia 2 Mpix oraz tylnia 8 Mpix. Jak się można spodziewać model oparty będzie o system Android 4.1 Jelly Bean.

Kolejny model to Alcatel One Touch Scribe HD-LTE, który oprócz powyższej specyfikacji będzie wzbogacony o moduł LTE.

Następny egzemplarz z linii One Touch to Scribe X, który wydaje się być najmocniejszym modelem Alcatela. Tak więc Alcatel One Touch Scribe X napędzany będzie czterdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,4GHz, ponadto będzie miał wyświetlacz 5 cali Full-HD i mocny aparat 12 Mpix.

Do wszystkich powyższych smartfonów będzie można dokupić rysik, który usprawni poruszanie się po dużym wyświetlaczu. Modele mają pojawić się na rynku w III kwartale tego roku. Początkowo tylko na rynku amerykańskim. Prawdopodobny koszt to: 400 dolarów (ok. 1200zł). W mojej ocenie stawka nie została przeszacowana i jeśli jakość wykonania jest bardzo dobra to tyle należałoby zapłacić za smartfon klasy Alcatel One Touch Scribe HD.

Alcatel One Touch Idol

Alcatel One Touch Idol

Do linii One Touch dołączy także smartfon Alcatel One Touch Idol Ultra – 4,7 cala wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2GHz, 1GB RAM, aparat 8 Mpix. A także Alcatel One Touch Idol o podobnym ale nieco gorszym wyposażeniu.

Alcatel T'Pop

Alcatel T’Pop

Na sam koniec Alcatel zaprezentował młodzieżowy smartfon Alcatel X’Pop – wyświetlacz 4,5 cala, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, 512MB RAM, aparat 5 Mpix i Android 4.1 Jelly Beam na pokładzie. Jeszcze słabszą specyfikacją wyróżniają się modele S’Pop i T’Pop – wyświetlacz 3,5 cala i aparat 3,2 Mpix.

Na sam koniec możemy sobie zadać pytanie: jaki jest celu wypuszczania takich średniaków na rynek (może z wyłączeniem 3 pierwszych modeli), które ani nic ciekawego nie wnoszą ani nie będą atrakcyjną propozycją dla klientów? Jeśli takie modele mają wychodzić na rynek w połowie albo też w drugiej połowie 2013 roku to należy je albo uśmiercić przed wydaniem albo też cofnąć się do 2011 roku – może ktoś będzie miał na to ochotę?

Via – GSMArena

Be Sociable, Share!