Google-Smart-Watch

Choć na Dailymobile.pl możecie przeczytać o smartfonach najnowszej generacji, nie mogłem się powstrzymać od napisania na temat tej koncepcji zegarka Google, który daje dostęp niemal do wszystkich ich usług. Wygląda świetnie, robi wrażenie a w połączeniu z ilością produktów Google mógłby się stać bardzo ciekawym gadżetem.

Owszem – jestem zwolennikiem tradycyjnych zegarków, które w moim uznaniu przede wszystkim powinny elegancko wyglądać. To dodatek, rodzaj biżuterii także dla panów, który tylko po części spełnia rolę użytkową (informacja na temat godziny). Tak wyglądał tradycyjny zegarek ale co powiecie na zegarek, który wyświetla na swoim pulpicie: godzinę, ma dostęp głosowy do wyszukiwarki Google, potrafi określić Twoją pozycję poprzez wbudowany GPS, ma dostęp do Map Google i będzie Cię mógł nawigować, poinformuje Cię o pogodzie i będzie pokazywał wpisy na Twoim koncie na Google+? Czy o czymś nie wspomniałem? Owszem, całość wykonana w bardzo ciekawy, modny sposób a sam zegarek zamiast klasycznego szkła posiadałby klasyczny już wyświetlacz Super Amoled.

Google Watch female

Na tą chwilę taki Google Smart Watch wydaje się czymś oderwanym od codzienności, bo nie można o tym powiedzieć niemożliwe. To raczej kwestia czasu gdy na rynku zaczną pojawiać się takie zabawki. Osobiście wydaje mi się, że prekursorem w tej kwestii była właśnie firma Google, która w ubiegłym roku zaprezentowała nam swoje futurystyczne okulary, które ponoć do sprzedaży mają trafić już na początku przyszłego roku.

Koncepcja takiego zegarka pokazuje Nam również, jak duży zaczyna być rynek produktów Google. To raczej tylko kwestia przyzwyczajenia, że zegarek należy nosić na ręce i wyklucza to możliwość przeprowadzania rozmów w sposób komfortowy, jednak gdyby nie to Google mogłoby wcisnąć tam Androida oraz możliwość przeprowadzania rozmów. A gdybyśmy dostali już Androida, to z pewnością byłby dostęp do sklepu – aplikacje i gry na wyciągnięcie ręki (dosłownie i w przenośni) tylko jak my będziemy korzystać z tych gier i apek?

Google Smart Watch

Via

Be Sociable, Share!