Wychodzi na to, że za dwa dni czeka nas premiera kolejnego smartfona (lub nawet dwóch!) firmy Sony. Ma on zostać jednym z topowych urządzeń opartych na Androidzie, a polski oddział Sony’ego roztacza wokół nadchodzącego modelu aurę tajemniczości.

Nie często zdarza się, że informacje na temat nadchodzących urządzeń mobilnych rodzą się w Polsce. Ku mojemu zdumieniu to właśnie Sony Mobile PL na swoim Facebooku kusi nas tekstami i grafiką tyczącą się nadchodzącego urządzenia. Jego nazwa nie została co prawda ujawniona, lecz łatwo odgadnąć, że może chodzić wyłącznie o nadchodzącego flagowca – Xperię Z (nazwa kodowa Yuga).

Na wspomnianym profilu możemy natrafić na poniższy render:

Zdaje się, że redaktorzy fanpage’a posiadają artystyczne zapędy, gdyż opublikowali następujący kawałek poezji:

Patrzeć na nią.
Otwierać szeroko oczy ze zdumienia.
I nie zamykać ich

Możemy po tym wnioskować, że Sony Xperia Z zostanie obdarzona pięknym wyglądem, który będzie podchodził pod nową linię designu. Potwierdzają to kolejne teksty i – przede wszystkim – zdjęcia z przecieków, które znajdują się na samym dole wpisu.

Lustro.
Patrzę na siebie. Patrzę na nią.
Patrzę na świat.

Tutaj tematem przewodnim zdaje się być obudowa wykonana z lustrzanego szkła. No okej, lećmy dalej:

Szkło
Odbicie pięknej rzeczywistości.
Prawdziwej, na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji już 8 stycznia….

Tutaj także opisywana jest szklana powierzchnia, z której wykonana ma być obudowa smartfona.

Plotki głoszą, że nadchodzący flagowiec ma nadejść wraz z jego powiększoną wersją – Xperią ZL, która charakteryzować się będzie powiększonym do 6” ekranem. Niestety, na razie nie ujrzała ona światła dziennego na żadnym z przecieków. Wszystko zostanie rozstrzygnięte 8 stycznia na targach CES 2013 w Las Vegas.

Poniżej przedstawiam jeszcze zdjęcia z przecieków, które przedstawiają Xperię Z:

 

Via

Be Sociable, Share!