Sense to jedna z najbardziej znanych nakładek systemowych przeznaczonych na Androida. Wraz z premierą nadchodzącego HTC M7 ma nadejść jej kolejna odsłona, którą już możemy ujrzeć na pierwszych screenshotach.

Nie wiemy, na ile te zrzuty ekranów są autentyczne, choć sądząc po nakładzie pracy i profesjonalnym projekcie, jest to praca doświadczonego grafika. Niewykluczone zatem, że właśnie tak będzie prezentować się HTC Sense w nadchodzącym high-endowym smartfonie HTC M7.

Pierwszy screen pokazuje okno dialera. Charakteryzuje się minimalistycznym, kanciastym stylem i prezentuje się bardzo dobrze. Nie można mu zarzucić niczego pod względem estetyki czy użyteczności – wszystko jest w nim na odpowiednim miejscu. Nie uświadczymy już znanych z poprzednich odsłon Sense zaokrąglonych prostokątów, które oddzielały od siebie przyciski numeryczne – w moim odczuciu jest to krok w dobrym kierunku, a całość sprawia bardziej modernistyczne wrażenie.

Metamorfozie uległa także klawiatura ekranowa, która prezentuje ten sam minimalistyczny i pozbawiony zaokrągleń styl. Warto zwrócić uwagę na przycisk znajdujący się pod nią, informujący o tym, że układ klawiszy pod ekranem najpewniej nie zmieni się w porównaniu z tym z One X.

Pozostałe informacje wspominają o tym, że HTC Sense 5 przyniesie wiele nieznanych dotąd innowacji. Sporo zmian czeka charakterystyczny ekran blokady oraz kontrola głośności. Osobiście ciekawi mnie to, w jaki sposób można zdziałać coś nowego w tej drugiej kwestii.

HTC M7 ma trafić do sprzedaży już w pierwszym kwartale tego roku, więc możemy się spodziewać go na targach CES 2013. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie w tym tekście.

Via/Via/Via

Be Sociable, Share!