Poliwęglan to jeden z najpowszechniejszych materiałów wykorzystywanych w smartfonach. To na niego postawiła Nokia w m.in. swoich Windows Phone’ach, choć najnowsze informacje mówią, że następca topowej Lumii 920 otrzyma obudowę wykonaną z innego tworzywa.

Według doniesień, Nokia w tym roku planuje wydać kolejną linię swoich smartfonów. Wśród niej pojawi się flagowy model o nazwie kodowej Catwalk, który wyprze obecnie najmocniejszą Lumię 920.

Catwalk ma być kolejnym krokiem naprzód dla Nokii. Zostanie wyposażony w mocniejsze podzespoły, choć jeszcze ich dokładnie nie znamy. Wiemy natomiast, że zmiany będą dotyczyć także wyglądu zewnętrznego.W niepamięć odejdzie poliwęglan, który był materiałem wykorzystywany w obudowach takich smartfonów Finów, jak Nokia N9, Nokia Lumia 800 czy Nokia Lumia 920. Zastąpi go aluminium, które wielu osobom kojarzy się z prestiżem i solidnością.

Nie będzie to pierwsze urządzenie Nokii wykonane z tego metalu. Wcześniej mogliśmy go znaleźć na chociażby fotograficznej Nokii N8 (można ją podziwiać na miniaturce tego artykułu). Apple także postawiło na aluminium w swoim iPhonie 5.

Niestety, reszta informacji na temat tajemniczego Catwalka pozostaje wciąż nieodkryta. Z pewnością poinformujemy was, gdy na jego temat dowiemy się czegoś więcej.

Via

Be Sociable, Share!