Jak co miesiąc i tym razem prezentujemy statystyki dotyczące systemu stworzonego przez pracowników z Mountain View – Androida. Jego nowe odsłony zdobywają coraz większą popularność, choć Gingerbreadowi wciąż nie grozi spadek z pozycji lidera.

W tym miesiącu w zestawieniu całkowicie pominięto Androida 1.5 Cupcake, co wskazuje, że ta wersja systemu ma tak znikomą popularność, że nie mieści się ona nawet w jednej dziesiątej procenta.

Android 2.3 Gingerbread wciąż ma niezachwianą pozycję – co prawda stracił w porównaniu do danych z listopada 3 punkty procentowe, choć wciąż korzysta z niego aż 47,6% urządzeń. No, ale skoro granica połowy już minęła, być może teraz pójdzie już z górki.

Tabletowy Honeycomb 3.x nie był udanym systemem, co widać doskonale na diagramie. Ma on zaledwie półtoraprocentowy udział w całym królestwie zielonego robocika.

Zupełnie inaczej sprawa ma się z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, który działa już na 29,1% urządzeń (1,5 punktu procentowego więcej, niż przedtem). Czy to dużo? Z pewnością wynik byłby lepszy, gdyby nie to, że pewna część użytkowników lodowca w tym czasie przeniosła się na nowszą wersję systemu – 4.1/4.2 Jelly Bean.

Względnie nowy Jelly Bean pozytywnie mnie zaskoczył swoim wzrostem – dla odmiany 4.1 jest to 9% zamiast 5,9%, a dla nexusowego 4.2 – 1,2% zamiast 0,8% z poprzedniego miesiąca. Oby kolejne miesiące były dla Jelly Beana jeszcze bardziej owocne!

Via

Be Sociable, Share!