Samsung-Galaxy-SIII

Samsung Galaxy S III – najchętniej kupowany smartfon Samsunga w 2012 roku

Samsung nie zamierza poprzestawać na laurach i w 2013 roku kontynuować zdobywanie rynku mobilnego swoimi urządzeniami – według wstępnych danych koreańska firma ma sprzedaż 510 milionów komórek w 2013 roku!

Według różnych danych Samsung w tym roku miałby sprzedać 420 milionów komórek. Plan na przyszły rok mówi już o 510 milionach urządzeń (390 milionów miałoby przypaść smartfonom natomiast 120 klasycznym komórkom). Tak więc założenia Samsunga oznaczałyby wzrost o 20% w stosunku do 2012 roku!

Niewątpliwie zapowiada się kolejny rok na tronie najlepiej sprzedającego producenta urządzeń mobilnych – wcześniej, do 2012 roku przez 14 lat w tym segmencie dominowała Nokia. Na chwilę obecną nie można raczej mówić aby Nokia była w stanie dogonić Samsunga – przepaść jest zbyt duża, choć Nokia powoli budzi się z „zimowego marazmu”.

Samsung nie tylko dzierży palmę pierwszeństwa na rynku Androidów dzięki rewelacyjnie sprzedawanym Samsungom  Galaxy SII, SIII ale także powoli zaczyna wchodzić w świat Windows Phone – Samsung Ativ S. Możliwe, że wejście do świata Microsoftu ma na celu pokrzyżowania planów Nokii. Odświeżony WP (7.5 wzwyż) jest systemem młodym i dopiero zaczyna odbierać kawałek tortu innym platformom (Symbian, iOS, Android), w najbliższym czasie jego pozycja powinna się umacniać na rynku.

Be Sociable, Share!