Plotki o tablecie Nokii rozsiewane są już od bardzo długiego czasu, lecz cały czas są one mrzonkami. Zdaje się jednak, że do premiery takiego urządzenia jest już blisko, a wokół niego powstają kolejne plotki. 

Jeśli czekacie z niecierpliwością na tablet Nokii, z pewnością spodobają się wam najnowsze rewelacje, do których doszli panowie z The Verge.

Według nich, Nokia na początku 2013 roku powinna przedstawić swój pierwszy tablet. Pracować będzie na systemie Windows RT. Otrzyma duży wyświetlacz o przekątnej 10,1”, złącze HDMI i porty USB. Mnie osobiście ucieszyła wieść o łączności komórkowej.

Cechą wyróżniającą Nokię spośród wielu innych tabletów ma być specjalny pokrowiec. Otwierając go jak książkę, będzie mógł robić za elegancką podstawkę, choć to oczywiście nie jest jego jedyny atut. Gdy bateria w tablecie będzie na granicy wyczerpania, będzie można ją podładować za pomocą tego właśnie etui, gdyż zostanie wyposażone w pomocnicze ogniwo. Pozwoli ono na doładowanie tabletu o 50% niemal natychmiast. Z kolei bez jakiegokolwiek posługiwania się tą dodatkową baterią urządzenie Nokii będzie w stanie wytrzymać 10 godzin.

Według doniesień The Verge, Nokia początkowo wypuści niewielką ilość egzemplarzy swojego tabletu, chcąc sprawdzić potencjał rynkowy takiego urządzenia.

Via

Be Sociable, Share!