Obecnie Instagram nie ma oficjalnego wsparcia dla systemów Microsoftu. Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć okrężnej drogi – Metrogram to świetny klient tej aplikacji dla Windows Phone, który ma chyba tylko jedną, choć bardzo dużą wadę. Jaką?

Metrogram to nieoficjalna darmowa aplikacja stworzona przez niezależnego developera, Nazera Aminou. Pozwala ona na przeglądanie Instagramowej społeczności w bardzo wygodny sposób.

Sporą zaletą jest interfejs dopasowany do samego systemu. Nie każdemu spodoba się ta szkoła designu, choć trzeba przyznać, że wszystko znajduje się na miejscu i nawigowanie pomiędzy poszczególnymi funkcjami nie nastręcza żadnych problemów.

Za pomocą Metrogramu można bez przeszkód przeglądać zarówno swój profil jak i profile innych użytkowników. Da się lajkować i komentować zdjęcia, obdarzać followami, eksplorować najpopularniejsze i dodane w pobliżu fotki a także robić wiele innych rzeczy. Jedyne, czego nie da się wykonać poprzez Metrogram, to dodawać nowych zdjęć. Tak, owszem, jest to wielka wada, lecz tego nie da się obejść w żaden sposób. Nie ma żadnego nieoficjalnego klienta Instagrama na żadną platformę, która posiadałaby taką funkcję – do tego potrzeba już oryginalnej aplikacji.

Metrogram można pobrać z Marketplace za darmo i kompatybilny jest z każdym smartfonem korzystającym z WP7 i WP8.

Via

Be Sociable, Share!