BlackBerry to w Polsce dość niszowy producent smartfonów. Osobiście znam tylko dwie osoby, które na co dzień korzystają z wytworów tej właśnie firmy. W 2013 roku być może jej popularność wzrośnie za sprawą nadchodzącego systemu BlackBerry 10, a pierwszy smartfon, który będzie z niego korzystał, już został uchwycony na fotografiach.

Na DailyMobile rzadko piszemy o Jeżynie. Szczerze, sam nie przepadam za ich telefonami. Są one stworzone z myślą po kliencie biznesowym – cechami kluczowymi w nich są dobry klient pocztowy, klawiatura QWERTY oraz… funkcje multimedialne ograniczone do minimum. Kiedyś takie podejście być może i gwarantowało jakiś sukces wśród pewnej grupy klientów, lecz w dobie smartfonów z iOS i Androidem, które radzą sobie zarówno z zadaniami biznesowymi, jak i multimediami znacznie lepiej, komórki BlackBerry stały się po prostu przestarzałe.

być może nową jakość w produkty amerykańskiej Jeżyny wniesie zapowiadany od dłuższego czasu system operacyjny BlackBerry 10. Zostanie on wydany na początku 2013 roku i ma szanse osiągnąć w naszych rejonach większą popularność.

W tym celu pomóc ma smartfon X10, którego zdjęcia wyciekły do sieci. Ma on charakteryzować się nietypowym, bo kwadratowym ekranem o rozdzielczości 720 x 720 pikseli i nieznanej przekątnej. Pod nim znajdzie się czterorzędowa klawiatura QWERTY z ozdobnymi srebrnymi elementami. W górnej części przodu obudowy dostrzec można oko kamery do wideorozmów. Oczywiście, z tyłu także znajdziemy aparat, choć nie wiemy, w jaką matrycę zostaną wyposażone.

BlackBerry X10 ma zostać oficjalnie zaprezentowany 30 stycznia w Nowym Jorku. Czekacie na niego? Ja mam mieszane odczucia.

Via/Via

Be Sociable, Share!