Motorola od czasu, gdy została sprzedana Google’owi, nie pokazała nam jeszcze niczego nad wyraz nadzwyczajnego. Być może zmieni to się już wkrótce, gdyż firma każe nam się przygotować na X Phone i X Tablet, które mają być rzekomo czymś bardzo innowacyjnym.

Informacja, którą przekazała nam Motorola brzmi bardzo tajemniczo. Niestety, mało w niej konkretów. CEO tej firmy, Dennis Woodside, w wywiadzie dla Wall Street Journal powiedział, że jego firma inwestuje w zespół i technologie, które będą podchodzić do mobilnych technologii pod innym kątem. Nie wiemy jednak, co to może oznaczać. Do tej pory czerwone M zaskakiwało nas smartfonami charakteryzującymi się bardzo mocnymi bateriami. Czy X Phone będzie jednym z tych urządzeń?

Nieoficjalnie mówi się, że na wyposażeniu X Phone pojawi się ceramiczna obudowa, aparat z najwyższej półki (choć nie sądzę, by stał się zagrożeniem dla Nokii 808 PureView), rozbudowane sterowanie gestami. Mówi się nawet o giętkim ekranie, choć co do tej rewelacji nie jestem przekonany.

Tajemniczy smartfon Motoroli będzie mieć premierę gdzieś w 2013 roku, lecz nie podano konkretniejszego terminu. Wkrótce po X Phone ma nastąpić premiera X Tableta, choć o tym urządzeniu nie wiemy jeszcze zupełnie nic.

Via/Via

Be Sociable, Share!