Nokia nas oszukała. Obiecała swoim klientom oficjalne wydanie aktualizacji do Windows Phone 7.8 na początku 2013 roku. Brzmi to dziwnie, lecz fiński producent nie dotrzymał słowa i… wypuścił swoje uaktualnienie szybciej, niż zapewniał. A przynajmniej tak się początkowo zdawało… Co się kryje pod tym kuriozalnym nagłówkiem? Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu.

W ostatnich dniach listopada posiadaczami smartfonów Nokia Lumia pierwszej generacji wstrząsnęła wiadomość, jakoby aktualizacja o nazwie Windows Phone 7.8 do ich komórek zostanie udostępniona do pobrania dopiero na początku przyszłego roku. W zeszłym tygodniu natomiast instalacja WP 7.8 stała się już możliwa, choć za pomocą niekonwencjonalnych i nieoficjalnych metod. Teraz jest już inaczej, gdyż aktualizacja została już udostępniona dla Nokii Lumia 800.

No, przynajmniej takie rewelacje mogliśmy usłyszeć od wczoraj za sprawą wielu portali internetowych. Zaczęło się od holenderskiego wp7.nl, które poinformowało, że po podłączeniu osiemsetki poprzez Zune, następuje proces aktualizacji składający się z pobrania i zainstalowania czterech mniejszych części (w tym update kernela). Niestety, wielu użytkowników nie mogło pobrać łatki. Początkowo sądzono, że  aktualizacja obecnie dotyczy wyłącznie Niderlandów, lecz prawda leżała gdzie indziej.

Dziś Nokia oficjalnie poinformowała, że uaktualnienie co prawda miało miejsce, lecz wyłącznie dla urządzeń przedprodukcyjnych w celu wyeliminowania ewentualnych błędów. Normalne wydanie Lumii 800 nie otrzymało możliwości pobrania WP 7.8.

Sam update nie różnił się za bardzo od tego, co widzieliśmy w WP7.8 z Navifirm. Wciąż brakuje w nim dodatkowych aktualizacji, jak np. Cinemagraph.

Co w końcu z aktualizacją? Oficjalnie będzie dostępna jednak w przyszłym roku. Tak, jak zapowiadano.

Via/Via

 

Be Sociable, Share!