ZTE, choć może nie ma wielkiego zaufania w Europie, to w Azji radzi sobie doskonale. Jego pozycja może wzrosnąć wkrótce jeszcze bardziej, a to za sprawą modelu Grand S. Według doniesień, zostanie on zaprezentowany podczas CES 2013.

ZTE, jak każdy liczący się producent urządzeń z Androidem, chce mieć w swojej ofercie pięciocalowy tabletofon o rozdzielczości FulHD. Taki już jest najnowszy trend – jeśli high-end, to koniecznie z ekranem pięć cali i pełnym HD, basta.

Właśnie tym ma się charakteryzować ZTE Grand S, który ma potencjał do rywalizowania nawet z HTC Butterfly. Tak jak już wspominałem, chińska komórka otrzyma wyświetlacz 5” charakteryzujący się olbrzymią rozdzielczością 1080×1920 pikseli. Warto też nadmienić, że ma to być najcieńszy spośród smartfonów z ekranem o takiej przekątnej.

Oczywiście, samym wyświetlaczem rynku się nie zawojuje. Dlatego ZTE wyposaży swój nadchodzący flagowiec w czterordzeniowy procesor oraz ceramiczną obudowę wykonaną w tradycyjnym chińskim stylu. Miejmy tylko nadzieję, że nie pojawią się na niej żadne kwieciste wzory,a takie było moje pierwsze skojarzenie co do tego określenia. Więcej szczegółów jeszcze nie znamy, lecz mogę zaryzykować stwierdzeniem, że tabletofon otrzyma 2 GB RAM-u i Android 4.1 Jelly Bean.

ZTE Grand S ma zostać przedstawiony szerszej publiczności podczas targów elektronicznych CES 2013, które odbędą się 8-11 stycznia w Las Vegas. To już niedługo!

Via

Ciekawe? Podziel się!