W sieci pojawiło się zdjęcie prototypowego smartfona Nokii. Czy fiński koncern ma w planach przedstawienie o szerszej publiczności wkrótce? Według mnie nie, choć mogę się oczywiście mylić.

Tajemniczy smartfon wyglądem przypomina Nokię Lumia 810 i myślę, że prezentowałby się naprawdę przyjemnie, gdyby nie spora ramka obudowy. Ogólnie sprawia wrażenie dużego urządzenia.

Na obudowie można dostrzec napis property of NOKIA not for sale, co należy tłumaczyć jako własność NOKII, nie na sprzedaż. Zatem mamy do czynienia z prototypem.

W wyglądzie smartfona doszukano się podobieństwa do tajemniczego urządzenia używanego podczas prezentacji Windows Phone 8, co mogłoby świadczyć, że jest to urządzenie deweloperskie, dostępne wyłącznie dla pracowników Nokii (tak, jak w przypadku modelu Nokia N950). Dziwić może stare logo Windowsa znajdujące się na obudowie, a wskazuje to, że chodzi o model nie pierwszej nowości.

Urządzenie z prezentacji WP8. Podobieństwo jest uderzające.

Dostępne jest także zdjęcie przedstawiające szczegółowe informacje dotyczące słuchawki. Stamtąd dowiadujemy się zaskakującej cechy – rozdzielczość ekranu wynosi zaledwie 480×800 pikseli, co daje niewielkie zagęszczenie pikseli. Czy Nokia naprawdę chciałaby wypuścić telefon o takim współczynniku DPI? Nie jest to na pewno niski segment – świadczy o tym chipset Snapdagon S4 Plus MSM8960, który jest bardzo dobrym układem stosowanym np. w niektórych wersjach Samsunga Galaxy S III, Motoroli Droid RAZR HD czy w końcu w Nokii Lumia 820 i 920. Myślę zatem, że ten model nie trafi na sklepowe półki.

Via

 

Ciekawe? Podziel się!