Korzys­ta­jąc z Face­booka na Androidzie można było odnieść wraże­nie, że chodzi on bardzo topornie. Na szczęś­cie kom­pa­nia Zucker­berga wprowadz­iła aktu­al­iza­cję, która zmienia ten nieprzy­jemny stan rzeczy.

Od dawna sporą zagadką było dla mnie to, czemu aplikacja Face­booka na zielonym robo­ciku chodzi tak ociężale. Samo jej włącze­nie trwało parę dobrych sekund, a odświeżanie wątków dyskusji trwało wcale nie krócej. Doprowadzało was to do szewskiej pasji? Bo mnie tak.

Na szczęś­cie, takie zachowanie aplikacji ma ode­jść w niepamięć. Wszys­tko to za sprawą najnowszej aktu­al­iza­cji, która wprowadza mnóstwo tech­nicznych usprawnień. Pozbyto się HTML5 na rzecz nowego sil­nika dos­tosowanego spec­jal­nie pod urządzenia z Androi­dem. Efekt — ponad dwukrot­nie szyb­sze ład­owanie zawartości.

Dodatkową korzyś­cią jest mniejsze zapotrze­bowanie apki na pamięć RAM. Odczują to przede wszys­tkim posi­adacze słab­szych smart­fonów z małą iloś­cią pamięci oper­a­cyjnej. Pro­ces Face­booka nie będzie tak łatwo zabi­jany przez sys­tem, a to oznacza przy­jem­niejszy multitasking.

Nową wer­sję Face­booka można pobrać z Google Play pod tym linkiem. Oczy­wiś­cie, jeśli macie już na swoim smartfonie/tablecie Face­booka (a założę się, że macie), to urządze­nie samo poin­for­muje o nowej wer­sji programu.

Skoro już jesteśmy przy tym tema­cie, to zapraszam do lajkowa­nia naszego Fejs­bukowego pro­filu. Dzięki temu nie ominą was żadne najświeższe infor­ma­cje ze świata urządzeń mobilnych :)

Via

Ciekawe? Podziel się!