Korzystając z Facebooka na Androidzie można było odnieść wrażenie, że chodzi on bardzo topornie. Na szczęście kompania Zuckerberga wprowadziła aktualizację, która zmienia ten nieprzyjemny stan rzeczy.

Od dawna sporą zagadką było dla mnie to, czemu aplikacja Facebooka na zielonym robociku chodzi tak ociężale. Samo jej włączenie trwało parę dobrych sekund, a odświeżanie wątków dyskusji trwało wcale nie krócej. Doprowadzało was to do szewskiej pasji? Bo mnie tak.

Na szczęście, takie zachowanie aplikacji ma odejść w niepamięć. Wszystko to za sprawą najnowszej aktualizacji, która wprowadza mnóstwo technicznych usprawnień. Pozbyto się HTML5 na rzecz nowego silnika dostosowanego specjalnie pod urządzenia z Androidem. Efekt – ponad dwukrotnie szybsze ładowanie zawartości.

Dodatkową korzyścią jest mniejsze zapotrzebowanie apki na pamięć RAM. Odczują to przede wszystkim posiadacze słabszych smartfonów z małą ilością pamięci operacyjnej. Proces Facebooka nie będzie tak łatwo zabijany przez system, a to oznacza przyjemniejszy multitasking.

Nową wersję Facebooka można pobrać z Google Play pod tym linkiem. Oczywiście, jeśli macie już na swoim smartfonie/tablecie Facebooka (a założę się, że macie), to urządzenie samo poinformuje o nowej wersji programu.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to zapraszam do lajkowania naszego Fejsbukowego profilu. Dzięki temu nie ominą was żadne najświeższe informacje ze świata urządzeń mobilnych 🙂

Via

Be Sociable, Share!