Zaskoczeni? Aktualizacja miała trafić w ręce posiadaczy Windows Phone’ów dopiero w przyszłym roku, lecz jak się okazuje, już można ją pobrać na smartfony Nokia Lumia poprzez oprogramowanie Navifirm. To jak, instalujemy?

Szczerze, zaskoczyła mnie ta wiadomość. Długo wyczekiwana aktualizacja Windows Phone 7.8 dla smartfonów Nokia Lumia pierwszej generacji już jest gotowa do pobierania. Update należy pobrać przez Navifirm, który jest uniwersalnym narzędziem do pobierania nowych wersji softu znajdujących się na serwerach Nokii. Należy mieć jednak na uwadze, że nie została jeszcze udostępniona polska wersja oprogramowania, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć jej brytyjskiego odpowiednika.

W chwili pisania tego tekstu Windows Phone 7.8 można było pobrać już na wszystkie smartfony Nokii z Windows Phone 7, z wyjątkiem Nokii Lumia 610 NFC, lecz być może niebawem ulegnie to zmianie.

Aktualizacja zawiera nowy ekran startowy, więcej kolorów interfejsu do wyboru, możliwość ustawienia tapety z usługi Bing, oraz kontrolę rodzicielską. Niestety, wciąż brakuje aplikacji takich, jak Cinemagraph, edytor dzwonków i narzędzie do wysyłania plików poprzez Bluetooth – te znajdą się dopiero w dniu „prawdziwej” premiery systemu.

Oficjalnie, do zainstalowania z poziomu telefonu, aktualizacja trafi na WP7 na początku przyszłego roku. Jeśli nie znasz się na flashowaniu telefonów, być może będzie lepiej trochę poczekać – nieumiejętnie wykonany update może spowodować nieodwracalne skutki.

AKTUALIZACJA: Nasz czytelnik donosi, że już teraz można wysyłać bez problemu pliki za pomocą Bluetooth

Via/Via/Via

 

Be Sociable, Share!