Sony Xperia Yuga nadchodzi powolnymi krokami. To, że Japończycy pracują nad tą czterordzeniową rakietą, wiemy już od października. Od tego czasu przybyło już nieco informacji na temat tego tabletofonu, który w końcu ma okazję narobić szumu wokół Sonego.

Sony ostatnio jakoś nie ma szczęścia do tworzenia wysokopółkowych  smartfonów. Osobiście pokładałem naprawdę spore nadzieje w Xperii T, lecz moje oczekiwanie spełzły na niczym. Miał to być pstryczek w nos dla Samsunga i HTC, lecz w rzeczywistości otrzymaliśmy smartfon, który kosztuje tyle co HTC One X, choć ustępuje mu pod niemal każdym względem. Główną zaletą Xperii T było to, że… posiadał ją agent Królewskiej Mości, James Bond.

Czy modelem Xperia Yuga Sony uda się przebić w sferze topowych urządzeń z Androidem? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Będzie to pierwsza podróż Japończyków w kierunku tabletofonów. Pierwsza nie musi oznaczać nieudana – według przecieku, specyfikacja Yugi ma się prezentować spektakularnie.

Według użytkownika chińskiego forum serwisu o chwytliwej nazwie IT168.com, Sony C660X Yuga otrzyma czterordzeniowy chipset Samsung Exynos 5 (odejście od Qualcomma – brzmi ciekawie), nieprawdopodobne 3 GB RAM-u i cyfrówkę 16 Mpix, a wisienką na torcie zostanie wyświetlacz OLED 5″ o rozdzielczości 1080p. Plotka sugeruje 128 GB wbudowanej pamięci, akumulator 3000 mAh, odporność na wodę i kurz, a nawet… port podczerwieni (!!!).

Kolejna plotka z innego źródła głosi, że smartfon otrzyma szklane plecy w stylu iPhone’a 4S i Nexusa 4. Mi to się podoba – jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, choć należy pamiętać też o podatności na tłuczenie się takich obudów.

Mówi się, że Sony szykuje prezentację Xperii Yuga na MWC lub CES 2013, czyli w lutym lub nawet za miesiąc.

Via

Be Sociable, Share!