Angry Birds Star Wars do tej pory trafiło na  imponującą ilość platform, lecz wśród nich brakowało Windows Phone 7. Teraz na szczęście również i posiadacze tego systemu mogą stanąć naprzeciw ciemnej stronie mocy!

Angry Birds Star Wars to najnowsza produkcja z tej słynnej serii. Jej premiera na iOS, Windows Phone 8 i Androidzie miała miejsce 8 listopada, natomiast miesiąc po niej została wydana także wersja na starsze Windows Phone’y.

W tę wersję wściekłych ptaków zdążyłem już sobie pograć, co sprawiło mi sporo przyjemności. Względem poprzedniczek, poprawie uległa między innymi grafika, która – choć wciąż opiera się na dwuwymiarowych przewijanych planszach, sprawia milsze dla oka wrażenie – obiekty takie jak bloczki czy tła prezentują się jeszcze ciekawiej. Nie gorzej jest ze ścieżką dźwiękową – w głównym menu usłyszymy słynny motyw z filmu w odświeżonej aranżacji. Oczywiście, smaczki dla fanów Star Wars sypią się garściami: wspomnę chociaż bohaterów, wśród których są Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Lea,  C3P0 i R2-D2, którzy zostali obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami. Wielkim zdziwieniem nie będzie to, że naszym przeciwnikiem jest złowrogie Imperium pod postacią świnek.

Gra kosztuje 3,49 zł, lecz myślę, że warto skłonić się do jej nabycia. Jest to symboliczna kwota, a Rovio zaserwowało graczom kawał dobrej zabawy.

Link do Marketplace

Jeśli chcesz zagrać w gwiezdne ptaki, a posiadasz smartfon oparty na innym systemie, wklejam poniżej linki na inne systemy:

Windows Phone 8:  0,99 $

Android: bezpłatna!

Android, HD (urządzenia wysokiej rozdzielczości): 11,82 zł

iPhone: 0,99 $

iPad: 2,99 $

Amazon Kindle Fire: 2,99 $

 

Via

Be Sociable, Share!