Angry Birds Star Wars do tej pory trafiło na  imponu­jącą ilość plat­form, lecz wśród nich brakowało Win­dows Phone 7. Teraz na szczęś­cie również i posi­adacze tego sys­temu mogą stanąć naprze­ciw ciem­nej stronie mocy!

Angry Birds Star Wars to najnowsza pro­dukcja z tej słyn­nej serii. Jej pre­miera na iOS, Win­dows Phone 8 i Androidzie miała miejsce 8 listopada, nato­mi­ast miesiąc po niej została wydana także wer­sja na starsze Win­dows Phone’y.

W tę wer­sję wściekłych ptaków zdążyłem już sobie pograć, co spraw­iło mi sporo przy­jem­ności. Wzglę­dem poprzed­niczek, poprawie uległa między innymi grafika, która - choć wciąż opiera się na dwuwymi­arowych przewi­janych plan­szach, sprawia mil­sze dla oka wraże­nie — obiekty takie jak bloczki czy tła prezen­tują się jeszcze ciekaw­iej. Nie gorzej jest ze ścieżką dźwiękową — w głównym menu usłyszymy słynny motyw z filmu w odświeżonej aranżacji. Oczy­wiś­cie, smaczki dla fanów Star Wars sypią się garś­ci­ami: wspomnę cho­ciaż bohaterów, wśród których są Luke Sky­walker, Han Solo, Chew­bacca, księżniczka Lea,  C3P0 i R2-D2, którzy zostali obdarzeni wyjątkowymi zdol­noś­ci­ami. Wielkim zdzi­wie­niem nie będzie to, że naszym prze­ci­wnikiem jest złowro­gie Imperium pod postacią świnek.

Gra kosz­tuje 3,49 zł, lecz myślę, że warto skłonić się do jej naby­cia. Jest to sym­bol­iczna kwota, a Rovio zaser­wowało grac­zom kawał dobrej zabawy.

Link do Marketplace

Jeśli chcesz zagrać w gwiezdne ptaki, a posi­adasz smart­fon oparty na innym sys­temie, wkle­jam poniżej linki na inne systemy:

Win­dows Phone 8:  0,99 $

Android: bezpłatna!

Android, HD (urządzenia wysok­iej rozdziel­czości): 11,82 zł

iPhone: 0,99 $

iPad: 2,99 $

Ama­zon Kin­dle Fire: 2,99 $

 

Via

Ciekawe? Podziel się!