Ten rok dla HTC nie był może udany pod względem finansowym, lecz tajwańska firma z pewnością zaprezentowała wiele ciekawych smartfonów. Na początku roku otrzymaliśmy świetnego One X który doczekał się już ulepszonej odmiany, a w Japonii i USA dostępne są potwory z ekranami Full HD. Przyszły rok ma być równie ciekawy!

To za sprawą HTC M7 – planowanego flagowca firmy. Niestety, urządzenie nie zostało na razie uchwycone na zdjęciach, lecz i tak co nieco o nim już wiemy.

W aluminiowej obudowie unibody nowego HTC znajdzie się przede wszystkim wielki wyświetlacz 5” o rozdzielczości 1920×1080. Kto widział na żywo Droida DNA (bądź słyszał opinie takowych osób) wie, że będzie to bezkonkurencyjny panel. Pod nim osadzony zostanie potężny czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro wspomagany zapewne przez 2 GB pamięci RAM.

Zadowoleni zostaną też fotografowie, gdyż M7 zostanie wyposażone w aparat 13 Mpix z lampą błyskową i nagrywaniem filmów 1080p. Na pewno pojawi się też bardzo dobra kamerka do wideorozmów. Obstawiam, że za jej pomocą również nagramy materiały wideo w rozdzielczości Full HD.

Dobra wiadomość jest taka, że HTC planuje wprowadzić swój telefon do sprzedaży już w pierwszym kwartale 2013 roku, aby zapobiec przed  bezpośrednim konkurowaniem ze znacznie bardziej wyczekiwanym Samsungiem Galaxy S IV, który (według nieoficjalnych źródeł) pojawi się w kwietniu następnego roku.

Via

Be Sociable, Share!