Już jest! Praw­dopodob­nie najbardziej wyczeki­wana gra na urządzenia mobilne została w końcu wydana i trafiła do App Store. No ale co z Androi­dem? Rock­star już nas powoli zaczyna przyzwycza­jać do opóźnień na tę platformę…

Tak, jak według wcześniejszych obiet­nic, Rock­star Games wypuś­cił dzisiejszego mikoła­jkowego ranka Grand Theft Auto: Vice City na urządzenia dzi­ała­jące pod kon­trolą sys­temu iOS. Jest to kul­towa pro­dukcja słynna z pecetów i PlaySta­tion 2, która z okazji swo­jego dziesię­ci­ole­cia trafia dziś na tablety i smartfony.

Myślę, że gry nie trzeba przed­staw­iać nikomu, lecz jeśli przez ostat­nią dekadę prze­by­wałeś na pustyni, to już tłu­maczę: wcielamy się w niej w Tommy’ego Vercetti, który sukcesy­wnie będzie dążyć na sam szczyt przestępczego światka wykonu­jąc przy tym zada­nia, wśród których nie zabraknie napadu na bank czy karkołom­nej jazdy limuzyną uzbro­jonej w bombę akty­wu­jącą się po osiąg­nię­ciu zbyt niskiej pręd­kości. Miejscem akcji jest niezwykle mal­own­icze i kli­maty­czne miasto wzorowane na Miami. Różnorod­ność GTA: Vice City jest przeogromna: do dys­pozy­cji gracza po raz pier­wszy zostały odd­ane moto­cykle oraz śmigłowce, a nawet możli­wość naby­wa­nia aparta­men­tów i biz­nesów przynoszą­cych zyski. Ta pro­dukcja przez wielu uważana jest za najlep­szą grę w historii.

GTA: Vice City dostępne jest już w App Store, lecz do tej pory nie możemy jej znaleźć w Google Play. Według infor­ma­cji podanych przez Rock­star, gra 6 grud­nia miała pojawić się na iOS i wybranych urządzeni­ach z Androi­dem, zatem jeszcze dziś powinna pojawić się na najważniejsze smart­fony i tablety, jak np. Sam­sung Galaxy S III, HTC One X czy Nexus 7. Czekamy!

Gra na urządzenia Apple waży 1021 MB i pozwala na trzy­manie stanów gry w chmurze. Co ciekawe, Vice City odpala nawet na anachron­icznym iPhonie 3GS.

A oto filmik ukazu­jący game­play na iPadzie:

 

Via

Ciekawe? Podziel się!