Sony pokazało światu swoje nowe dziecko - Xpe­ria E. Tak samo, jak opisana przed chwilą przez nas Lumia 620, japońska słuchawka przez­nac­zona będzie dla niezbyt wyma­ga­ją­cych użytkowników.

Sony od dłuższego czasu nie sprzedaje zbyt wielu smart­fonów. Nie udaje mu się zawład­nąć rynkiem high-endów, więc tym razem postanowił zagrać inną kartą. Pora przed­stawić kole­jną po Tipo budżetówkę, która powinna dotrzeć do wielu odbior­ców za sprawą niskiej ceny.

No właśnie, Xpe­ria E przy­pom­ina nieco ulep­szoną i pow­ięk­szoną wer­sję Tipo. Na jej pokładzie zna­jdzie się wyświ­et­lacz 3,5″ o rozdziel­czości 320x480, pro­ce­sor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparat 3,2 Mpix i 4 GB wbu­dowanej pamięci ROM (dla użytkown­ika zostanie przez­nac­zone jedynie 2,2 GB, choć nie brak slotu na karty micro-SD). Sys­te­mem zostanie Android w wer­sji 4.1 Jelly Bean. Z dodatkowych bajerów warto wymienić łączność DLNA, HD Voice czy sil­nik dźwiękowy Walk­man xLOUD.

Smart­fon będzie ofer­owany w dwóch wer­s­jach kolorysty­cznych — czarnej i złotej.

Model trafi na półki skle­powe na początku 2013 roku w dwóch wari­antach — zwykłym oraz Dual-SIM. Jest to kole­jna wspólna cecha z mod­elem Xpe­ria Tipo.

Podoba wam się? Xpe­ria E przykuła moją uwagę miłym dla oka designem, lecz to chyba jej główna zaleta. Niestety, konkurencja (głównie od strony Sam­sunga) w tym seg­men­cie jest tak duża, że Sony może mieć kłopoty z osiąg­nię­ciem sukcesu rynkowego.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!