Sony pokazało światu swoje nowe dziecko – Xperia E. Tak samo, jak opisana przed chwilą przez nas Lumia 620, japońska słuchawka przeznaczona będzie dla niezbyt wymagających użytkowników.

Sony od dłuższego czasu nie sprzedaje zbyt wielu smartfonów. Nie udaje mu się zawładnąć rynkiem high-endów, więc tym razem postanowił zagrać inną kartą. Pora przedstawić kolejną po Tipo budżetówkę, która powinna dotrzeć do wielu odbiorców za sprawą niskiej ceny.

No właśnie, Xperia E przypomina nieco ulepszoną i powiększoną wersję Tipo. Na jej pokładzie znajdzie się wyświetlacz 3,5” o rozdzielczości 320×480, procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparat 3,2 Mpix i 4 GB wbudowanej pamięci ROM (dla użytkownika zostanie przeznaczone jedynie 2,2 GB, choć nie brak slotu na karty micro-SD). Systemem zostanie Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Z dodatkowych bajerów warto wymienić łączność DLNA, HD Voice czy silnik dźwiękowy Walkman xLOUD.

Smartfon będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i złotej.

Model trafi na półki sklepowe na początku 2013 roku w dwóch wariantach – zwykłym oraz Dual-SIM. Jest to kolejna wspólna cecha z modelem Xperia Tipo.

Podoba wam się? Xperia E przykuła moją uwagę miłym dla oka designem, lecz to chyba jej główna zaleta. Niestety, konkurencja (głównie od strony Samsunga) w tym segmencie jest tak duża, że Sony może mieć kłopoty z osiągnięciem sukcesu rynkowego.

Via/Via

Be Sociable, Share!