Jak co miesiąc, Google i tym razem przedstawiło szczegółowe statystyki na temat własnego systemu. Jelly Bean zalicza porządny wzrost popularności, lecz Gingerbread dalej stanowi ponad połowę wszystkich urządzeń. Czy doczekamy dnia, w którym spadnie on z pozycji lidera?

Kliknij, aby powiększyć

Android to mocno zfragmentaryzowany system. Tabela będąca tworem giganta z Mountain View zawiera informacje o aż jedenastu odmianach zielonego robocika. Łatwo jednak stwierdzić, że bardzo wielu użytkowników nie spieszy się z aktualizowaniem (bądź wymianą) swoich smartfonów – aż 50,8% urządzeń opiera się na poczciwym Androidzie 2.3 Gingerbread.

Tabletowy Honeycomb i pierwsze trzy wersje stanowią bardzo niewielki odsetek. I bardzo dobrze! Zaskakujący może być niewielki wzrost popularności Androida Ice Cream Sandwich 4.0, gdyż wyniósł zaledwie niecałe 2 punkty procentowe. Wniosek jest prosty – całkiem spora część użytkowników lodowca przeniosła się na nowsze i bardziej udoskonalone żelki – grono userów posiadających najnowszy system jest odczuwalne w statystykach.

Kliknij, aby powiększyć

No właśnie, Jelly Bean w odmianie 4.1 z październikowego 2,7% podniósł się na 5,9%. Jest to wzrost o 220%, co jest dobrym wynikiem. Zupełna nowość – Android 4.2 – znajduje się na razie w zaledwie 0,8%. Nic jednak dziwnego, skoro znaleźć go można wyłącznie w nowych urządzeniach z linii Nexus. Miejmy nadzieję, że Jelly Bean wkrótce zaliczy jeszcze większy wzrost  popularności!

Via

Be Sociable, Share!