Nokia Lumia 920 photo

Postanowiłem sprawdzić, jak radzi sobie aparat w smartfonie Nokia Lumia 920 w plenerze. Dlatego też wybrałem się w okolice Jeziora Maltańskiego w Poznaniu by uwiecznić kilka mniej lub bardziej atrakcyjnych zdjęć – zapraszam do galerii i kilku moich przemyśleń na temat aparatu w Nokii Lumii 920.

Zdjęcia wykonane smartfonem Nokia Lumia 920 są bardzo dobrej jakości. I choć musicie mieć na względzie, że fotograf raczej ze mnie żaden, to nie odbija się to raczej negatywnie na jakości fotek. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia wykonywane w bliskiej odległości przedmiotu, który fotografujemy. Wystarczyło wybrać w ustawieniach scenę zbliżenie i już zdjęcie wychodziło niemal perfekcyjnie (zdjęcia pomarańczowych owoców na krzaku).

Oczywiście Nokia Lumia 920 robi także świetne zdjęcia w nocy, o czym mogliście przekonać się w filmiku: To Właśnie Lumia: technologia PureView w smartfonie Nokia Lumia 920. Niestety osobiście nie mogę się z Wami podzielić tymi fotkami – jak wiadomo w nocy życie kwitnie i niekoniecznie wszystko musi widzieć światło dzienne. W galerii poniżej znajdziecie tylko jedno zdjęcie wykonane w niemal całkowicie ciemnym pomieszczeniu. W przypadku takich zdjęć należy ustawić opcję sceny na noc. Innych ustawień zdjęć nie dotykałem – ustawione były na automat w myśl zasady: skoro się na czymś nie znasz to lepiej nic w tym aspekcie nie zmieniaj i licz na profesjonalizm innych (w tym przypadku automatycznych ustawień smartfona).

PS: niektóre zdjęcia nie pochodzą oczywiście z okolic Malty, niemniej jednak stwierdziłem, że warto je dodać.

WAŻNE: aby zobaczyć pełen efekt zrobionego zdjęcia należy na nie kliknąć i powiększyć do maksymalnego rozmiaru (rzeczywistego).

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami? Dajcie znać w komentarzach, co byście chcieli zobaczyć w wykonaniu Nokii Lumii 920?

Be Sociable, Share!