PhotoBeamer to interesująca aplikacja stworzona przez Nokię, która pozwoli na oglądanie swoich zdjęć na ekranach innych urządzeń posiadających połączenie z Internetem.

No OK, sam przyznaję – pomysł na aplikację nie jest niczym odkrywczym. Ile już w końcu istnieje aplikacji do dzielenia się zdjęciami? Mnóstwo. PhotoBeamer jednak na ich tle się pozytywnie wyróżnia.

Aplikacja sprawdzi się przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oglądanie fotek na dużym ekranie komputera lub telewizora. W bardzo szybkim czasie można przerzucić je na inne urządzenie – koniec z kablami, nieporęcznymi aplikacjami czy przesyłaniem fotografii na wirtualne dyski – teraz wystarczy wejść na stronę internetową i zeskanować kod QR za pomocą telefonu. Fajna sprawa!

A oto cytat ze sklepu Windows Phone:

PhotoBeamer to nowy, innowacyjny i prosty sposób wyświetlania zdjęć na dowolnym ekranie. Wystarczy skierować telefon Nokia Lumia na dowolny ekran, na którym wyświetlana jest strona www.photobeamer.com i już można cieszyć się zdjęciami w dowolnym miejscu, w towarzystwie rodziny i znajomych. To przenośny projektor dostępny zawsze i wszędzie..FunkcjeWyświetlaj zdjęcia z telefonu Nokia Lumia na dowolnym ekranie obsługującym współczesne przeglądarki internetowe — np. ekranie komputera, ekranie z projektora, na laptopie.Szybko i łatwo: nie jest wymagana konfiguracja ani rejestracja.PhotoBeamer działa w dowolnej sieci 3G/4G i Wi-Fi.

Jeśli ten nieco niechlujny tekst nie pomógł wam w zrozumieniu zasady działania PhotoBeamera, na pewno zrobi to poniższa prezentacja video:
 

 

Program został stworzony na system Windows Phone 8 i działa wyłącznie na smartfonach Nokii – Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920. Posiadacze HTC 8X czy 8S o korzystaniu z aplikacji mogą niestety zapomnieć.

Link do aplikacji PhotoBeamer w Marketplace

Via

Be Sociable, Share!