Windows Phone 7.8 – usprawniona wersja WP7 – miał nadejść wkrótce po premierze Windows Phone 8. Microsoft niestety nie spieszy się z wprowadzeniem aktualizacji: nadejdzie ona dopiero na początku 2013 roku.

Posiadacze smartfonów Windows Phone pierwszej generacji mogą czuć się niezadowoleni – czeka ich co najmniej miesiąc czekania na wyczekiwaną aktualizację od Microsoftu. Windows Phone 7.8 ma wprowadzić parę dobrych zmian, z których najbardziej widoczną będzie przemodelowanie ekranu głównego. Oprócz tego, łatwiejsze stanie się przesyłanie plików przez Bluetooth oraz zarządzanie dzwonkami.

W oświadczeniu Microsoft napisał, że pragnie jak najszybciej oddać aktualizację w ręce użytkowników, lecz jej produkcja jest skomplikowanym i długotrwałym procesem. Firma współpracuje z operatorami i producentami podzespołów, aby Windows Phone 7.8 stał się systemem wyjątkowo płynnym i wygodnym.

Niestety, nie została podana szczegółowa data, której powinniśmy wyczekiwać. Dowiedzieliśmy się tylko, że WP 7.8 zostanie wydany na początku 2013 roku.

Smartfony, których dotyczy proces aktualizacji to między innymi popularne w naszym kraju Lumie: Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 900. Dzięki bliskiej współpracy obu firm możemy mieć pewność, że wszystkie z powyższych urządzeń otrzymają update. Gorzej jest z LG – ten producent wydał oświadczenie, w którym poinformował o braku planów aktualizacji swoich smartfonów do systemu Windows Phone 7.8.

Via

 

Be Sociable, Share!