W końcu doczekaliśmy się długo zapowiadanej aktualizacji HTC One X do Androida w wersji 4.1 Jelly Bean. Posiadacze międzynarodowej wersji tego smartfona mogą już ją pobrać.

HTC One X to flagowiec tajwańskiego producenta, który jako jeden z kilku modeli aktualizację miał zapowiedzianą już od dawna. Niestety, czas mijał, a żelki nie nadchodziły. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że HTC ograniczyło listę modeli objętych procesem aktualizacji o parę modeli, lecz w końcu nastał ten długo wyczekiwany dzień – od dziś można na One X pobrać Jelly Beana.

Aktualizacja wnosi odświeżoną nakładkę systemową Sense 4+ i wiele innych usprawnień. Mówi się o lepszym gospodarowaniu energią i o mniejszym wydzielaniu ciepła.

Niestety, pomimo dostępności nowego systemu dla międzynarodowej wersji smartfona, wiele osób skarży się na  brak możliwości jego pobrania na niebrandowanych polskich HOX-ach. Miejmy nadzieję, że wkrótce sytuacja się zmieni i wszyscy posiadacze topowego HTC będą mogli skorzystać z Androida 4.1.

Aby pobrać aktualizację, należy wejść w ustawienia telefonu i wybrać tam odpowiednią opcję. Wtedy to zostanie ściągnięta niewielka paczka o wadze 1,6 MB, a dopiero po niej zacznie się proces pobierania  faktycznego update’u. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy posiadamy wystarczającą ilość wolnego miejsca – plik waży 365 MB.

Via

 

Be Sociable, Share!