Jesteście zainteresowani efektem prac panów z Jolla Mobile? Zapraszam do obejrzenia prezentacji interfejsu systemu Sailfish OS.

Sailfish OS to nadchodzący system byłych pracowników Nokii, którzy pracowali poprzednio nad MeeGo. Okazuje się, że ich nowy produkt prezentuje się wyjątkowo zachęcająco i wręcz urzeka interfejsem.

 

Spora część interakcji polega na pociągnięciach palca, co prezentuje się to nad wraz efektownie. Design systemu to mieszanka elementów znanych z MeeGo, Windows Phone’ów oraz Androida (zwłaszcza w odmianie MIUI). Został on dopieszczony, przez co Sailfish wygląda świetnie. Z pewnością jest to jeden z najładniejszych systemów operacyjnych, o ile nie najładniejszy w ogóle.

Ciekawostką jest fakt, że OS został zaprezentowany na Nokii N950 – smartfonie dostępnym wyłącznie dla deweloperów Nokii, który na wolnym rynku jest niemożliwy do zdobycia. Od N9 różni się brakiem NFC, delikatnie większym wyświetlaczem (4,0” zamiast 3,9”), oraz – oczywiście – fizyczną klawiaturą QWERTY. Na filmiku korzysta z niej Jaakko Roppola – Senior Designer Jolli.

Premiery Sailfish OS możemy się spodziewać już w przyszłym roku. System ma trafić m.in. do smartfonów, tabletów i telewizorów.

Via

Be Sociable, Share!