Jak prezentują się wyniki sprzedaży najważniejszego obecnie smartfona dla Nokii,  jakim jest Lumia 920? Okazuje się, że fiński flagowiec radzi sobie nadzwyczaj dobrze i do tej pory zamówiono go już w 2,5 milionach sztuk.

Dla Nokii model Lumia 920 to takie być albo nie być. Nie od dziś wiemy, że firma boryka się z wielkimi kłopotami finansowymi, a jeśli jej nowe smartfony nie odniosą sukcesu, może znaleźć się w poważnych tarapatach. Okazuje się, że Stephen Elop może odetchnąć z ulgą.

Chiński oddział Yahoo poinformował, że Nokia Lumia 920 w niecały miesiąc została sprzedana/zamówiona w ponad 2,5 milionach egzemplarzy. Nokia ma powód do świętowania.

Zapotrzebowanie na dziewięćsetdwudziestkę jest tak duże, że wiele sklepów, w tym popularny Amazon wyczerpało swoje zapasy. Nokia sprzedaje się jak ciepłe bułeczki co jest godne podziwu tym bardziej, że mamy do czynienia ze smartfonem pracującym na zupełnie nieznanym systemie, jakim jest Windows Phone 8. Rzadko kiedy można mówić o tak udanym start-upie.

Nie jest to oczywiście najwyższy wynik, jaki można sobie wyobrazić. Samsung Galaxy S III sprzedaje się w 5 milionach egzemplarzy na miesiąc, lecz różnica jest zasadnicza – rodzina Galaxy S ma rewelacyjną opinię nie od dziś oraz pracuje na dobrze znanym Androidzie, gdy Nokia Lumia 920 to dla odbiorców zupełnie nowy produkt.

Osobiście bardzo mnie cieszy taka sprzedaż. Powinna ona podnieść finansowo Nokię. Okazuje się, że polityka Stephena Elopa nie jest wcale taka zła, jak to się o niej mówi…

Via

Be Sociable, Share!