Jak prezen­tują się wyniki sprzedaży najważniejszego obec­nie smart­fona dla Nokii,  jakim jest Lumia 920? Okazuje się, że fiński flagowiec radzi sobie nadzwyczaj dobrze i do tej pory zamówiono go już w 2,5 mil­ionach sztuk.

Dla Nokii model Lumia 920 to takie być albo nie być. Nie od dziś wiemy, że firma boryka się z wielkimi kłopotami finan­sowymi, a jeśli jej nowe smart­fony nie odniosą sukcesu, może znaleźć się w poważnych tara­p­at­ach. Okazuje się, że Stephen Elop może odetch­nąć z ulgą.

Chiński odd­ział Yahoo poin­for­mował, że Nokia Lumia 920 w niecały miesiąc została sprzedana/zamówiona w ponad 2,5 mil­ionach egzem­plarzy. Nokia ma powód do świętowania.

Zapotrze­bowanie na dziewięćset­d­wudzi­estkę jest tak duże, że wiele sklepów, w tym pop­u­larny Ama­zon wycz­er­pało swoje zapasy. Nokia sprzedaje się jak ciepłe bułeczki co jest godne podziwu tym bardziej, że mamy do czynienia ze smart­fonem pracu­ją­cym na zupełnie niez­nanym sys­temie, jakim jest Win­dows Phone 8. Rzadko kiedy można mówić o tak udanym start-upie.

Nie jest to oczy­wiś­cie najwyższy wynik, jaki można sobie wyobrazić. Sam­sung Galaxy S III sprzedaje się w 5 mil­ionach egzem­plarzy na miesiąc, lecz różnica jest zasad­nicza — rodz­ina Galaxy S ma rewela­cyjną opinię nie od dziś oraz pracuje na dobrze znanym Androidzie, gdy Nokia Lumia 920 to dla odbior­ców zupełnie nowy produkt.

Oso­biś­cie bardzo mnie cieszy taka sprzedaż. Powinna ona pod­nieść finan­sowo Nokię. Okazuje się, że poli­tyka Stephena Elopa nie jest wcale taka zła, jak to się o niej mówi…

Via

Ciekawe? Podziel się!