YouSendIt to nowy program przeznaczony wyłącznie na smartfony Nokii z Windows Phone 8. Oferuje on między innymi przechowywanie plików w chmurze i przesyłanie ich metodą NFC.

Aplikacje pozwalające korzystać z wirtualnego dysku cieszą się sporą popularnością. Najbardziej znanymi przykładami takich programów są Dropbox oraz Box. Posiadacze Nokii teraz mogą korzystać z YouSendIt, która posiada też m.in. funkcję przesyłania plików między urządzeniami poprzez łączność NFC.

NFC ułatwia życie na wiele sposobów. Ostatnio dzięki niemu mogliśmy odebrać darmowy bilet w Multikinie. Za jego pomocą można też przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami w nowej aplikacji Nokii. Sposób ten jest wygodny, szybki i komfortowy.

Zatem dzięki YouSendIt można rozpoczęty na komputerze stacjonarnym dokument wrzucić do sieci i w czasie dojazdu do pracy pociągiem dokończyć na ekranie smartfona. Po ukończeniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokument wysłać pocztą do swoich współpracowników. Takie rozwiązanie z pewnością pomoże zaoszczędzić czas wielu użytkownikom.

Niestety, muszę zasmucić posiadaczy HTC 8S/8X oraz starszych Lumii – YouSendIt jest dostępny wyłącznie na Nokię Lumia 920 (która od niedawna trafiła w nasze ręce) i Lumię 820 (wraz z ich odmianami przeznaczonymi na lokalne rynki).

Aby zapoznać się bardziej z YouSendIt zapraszam do odnośnika do sklepu Windows Phone.

Via

Ciekawe? Podziel się!