Nokia wraz z nową odsłoną swoich map postanowiła, że będzie ona dostępna dla szerszego grona – teraz aplikacje HERE Maps zawitała na urządzenia Apple.

Wydawanie aplikacji na konkurencyjne systemy operacyjne to dla Nokii zupełna nowość. Jeszcze nigdy nie doszło do podobnej sytuacji, więc jest to wiadomość zgoła wyjątkowa.

Nokia HERE to odpowiedź Nokii na coraz lepiej sobie radzące programy nawigacyjne Apple’a czy Google’a. Od zamierzchłych czasów fiński producent uznawany jest za przodownika w kwestii jakości dostarczanych map. Problemem była jedynie dostępność, lecz teraz wcale nie trzeba już mieć smartfona Nokii, by cieszyć się ich dobrodziejstwem.

Aplikacja waży zaledwie 3,7 MB i może ją pobrać każdy posiadacz iPhone’a, iPod Touch czy iPada pracującego na wersji oprogramowania iOS 4.3 bądź wyższej.

O samej usłudze Nokia HERE rozpisywaliśmy się nieco wcześniej. Powtórzę jeszcze raz – nawigacja od Nokii ma naprawdę spory potencjał. W Polsce sprawuje się bardzo fajnie i na pewno okaże się lepszym wyborem od standardowych map Apple. Dodatkowo HERE pozwala na przeglądanie map offline.

Wszystkich chętnych do pobrania Nokia HERE zapraszam do iTunes. Oczywiście program jest darmowy.

Via

Be Sociable, Share!