ZTE jak żadna inna chińska firma zaj­mu­jąca się pro­dukcją smart­fonów odniosła świa­towy sukces. Nic dzi­wnego, gdyż jej pro­dukty są rzeczy­wiś­cie godne uwagi. Za sprawą Twit­terowego pro­filu @evleaks wiemy, że pracuje nad ulep­szoną wer­sją mod­elu Grand X LTE.

O ZTE Grand X Pro nie wiemy niestety na chwilę obecną niczego po za to, co ofer­uje ren­der. Nad­chodzący smart­fon z wyglądu bardzo przy­pom­ina model Grand X LTE, choć różni się od niego ksz­tałtem słuchawki do rozmów i wielkoś­cią ekranu — przekątna wyniesie coś w grani­cach 4,5–5″, a więc naprawdę dużo (choć w moc­niejszych smart­fonach takie rozmi­ary stają się normą). Klaw­isze funkcyjne, na podobieństwo urządzeń z linii Nexus, zna­j­dują się na wyświ­et­laczu, a na górze na próżno szukać logo­typu ZTE. Całość sprawia bardzo min­i­mal­isty­czne i schludne wraże­nie. Mi się podoba!

Przy­pom­ni­jmy — ZTE Grand X LTE, czyli prekur­sor nad­chodzącego mod­elu charak­teryzuje się wyświ­et­laczem 4,3″ o rozdziel­czości 540 x 960 pik­seli, dwur­dzeniowym pro­ce­sorem Qual­comm MSM8960 o zegarze 1.5GHz, giga­ba­jtem RAM-u, głównym aparatem 8 Mpix oraz kamerką do wide­orozmów pozwala­jącą na nagry­wanie mate­ri­ałów wideo w rozdziel­czości 720p. Jestem ciekaw, co nowego wniesie wer­sja Pro.

Praw­dopodob­nie ZTE Grand X Pro zostanie odd­any w ręce klien­tów w pier­wszym kwartale 2013 roku.

Via/Via

 

Ciekawe? Podziel się!