ZTE jak żadna inna chińska firma zajmująca się produkcją smartfonów odniosła światowy sukces. Nic dziwnego, gdyż jej produkty są rzeczywiście godne uwagi. Za sprawą Twitterowego profilu @evleaks wiemy, że pracuje nad ulepszoną wersją modelu Grand X LTE.

O ZTE Grand X Pro nie wiemy niestety na chwilę obecną niczego po za to, co oferuje render. Nadchodzący smartfon z wyglądu bardzo przypomina model Grand X LTE, choć różni się od niego kształtem słuchawki do rozmów i wielkością ekranu – przekątna wyniesie coś w granicach 4,5-5”, a więc naprawdę dużo (choć w mocniejszych smartfonach takie rozmiary stają się normą). Klawisze funkcyjne, na podobieństwo urządzeń z linii Nexus, znajdują się na wyświetlaczu, a na górze na próżno szukać logotypu ZTE. Całość sprawia bardzo minimalistyczne i schludne wrażenie. Mi się podoba!

Przypomnijmy – ZTE Grand X LTE, czyli prekursor nadchodzącego modelu charakteryzuje się wyświetlaczem 4,3” o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm MSM8960 o zegarze 1.5GHz, gigabajtem RAM-u, głównym aparatem 8 Mpix oraz kamerką do wideorozmów pozwalającą na nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 720p. Jestem ciekaw, co nowego wniesie wersja Pro.

Prawdopodobnie ZTE Grand X Pro zostanie oddany w ręce klientów w pierwszym kwartale 2013 roku.

Via/Via

 

Be Sociable, Share!