Według doniesień Samsung ma zamiar przedstawić na targach CES swój nowy ekran, który zostanie zastosowany w następcy Samsunga Galaxy S III. Podążając za najnowszym trendem, otrzyma on pięciocalową przekątną i gigantyczną rozdzielczość.

Koreański producent na styczniowej konferencji CES ma zaprezentować nowy ekran Super AMOLED o przekątnej 4,99″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Mówi się, że znajdzie zastosowanie w nadchodzącym Samsungu Galaxy S IV, który powinien mieć premierę w drugim kwartale przyszłego roku.

Ostatnie premiery i zapowiedzi konkurencji sprawiły, że w kwestii ekranów Samsung pozostał w tyle. Ogromne 4,8” nagle stało się mało imponujące, gdy HTC pokazało modele Droid DNA i J Butterfly z pięciocalowymi wyświetlaczami. Wieść gminna głosi, że również Sony pracuje nad takim tabletofonem. Nic dziwnego – w końcu nawet Sharp ma już pięciocalowca z Full HD. Tym samym Samsung Galaxy S III nie ma już się czym chwalić – konkurencja ma panele zarówno większe, jak i charakteryzujące się większym zagęszczeniem pikseli.

Przypomnijmy – Samsung Galaxy S III posiada ekran Super AMOLED HD 4,8” o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Warto wspomnieć także o matrycy typu pen-tile, co nie zostało pozytywnie odebrane przez odbiorców – w bardzo dużych powiększeniach widać przewagę np. takiego HTC One X.

Mówiąc jednak szczerze, to nie ekran w SGS-ie III jest niedoskonały, a… ludzkie oko. Żaden człowiek nie potrafi gołym okiem wychwycić pojedynczych pikseli w ekranach 720p, a tym bardziej odczuwać dyskomfort spowodowany matrycami pen-tile. Walka na wyświetlacze przestała mieć już sens, gdyż rozdzielczość i PPI są już wystarczająco duże, by przestać rozwijać smartfony w tym kierunku. To jak, może teraz kolej na wojnę o dłuższe czasy na baterii?

Via

Be Sociable, Share!