Mam niezbyt przyjemne wieści dla posiadaczy nowych smartfonów tajwańskiego producenta – przedstawił on swój plan dotyczący aktualizacji tych urządzeń. Niestety, żelkowego robocika otrzymają tylko dwa modele.

Problemy HTC z wydaniem aktualizacji do Jelly Bean znamy już od dawna. Gdyby wszystko szło zgodnie z planem, to posiadacze nowych słuchawek tej firmy już od jakiegoś czasu powinni cieszyć się nowszym oprogramowanie. Niestety, rzeczywistość jest inna. Dlaczego? HTC tłumaczy opóźnienia wymaganiami narzuconymi przez operatorów.

Podano także listę modeli, które Androida 4.1 Jelly Bean mają już zapewnionego. Są to HTC One X i HTC One S. Niestety, na tych dwóch modelach lista się zamyka. Bardzo zaskakuje nieobecność One V oraz Desire C. Producent stwierdził, że kładzie nacisk na tegoroczne modele z więcej niż 512 MB pamięci RAM i to one na pewno otrzymają aktualizację. 

Podobno jest szansa, że po wypuszczeniu update’ów na One X i One S pozostałe modele także mogą zostać obdarzone aktualizacją, choć ja bym nie był tego taki pewny –  wielu już tak obiecywało, a jakoś nie pamiętam, by którakolwiek firma się z tego wywiązała.

Dokładne terminy wypuszczenia aktualizacji są jeszcze nieznane. Miejmy nadzieję, że HTC nie napotka już więcej kłopotów i szybko wywiąże się z dostarczenia nam na swoje smartfony soczystych żelków.

Via

Be Sociable, Share!