Posiadaczy Windows Phone’ów może dziwić, że ich smartfony już chwilę po wyłączeniu ekranu tracą połączenie z siecią Wi-Fi. Joe Belfiore z Microsoftu stwierdził, że już wkrótce wydana zostanie aktualizacja oprogramowania poprawiająca to.

Microsoft tworząc system Windows Phone dał użytkownikom produkt intuicyjny, szybki i przejrzysty, lecz nie pozbawiony wad. Takich minusików jest niestety całkiem sporo, a wśród nich jest wymuszone rozłączanie Wi-Fi za każdym razem, gdy wyświetlacz telefonu zostanie zgaszony. Być może nie drażni to każdego, lecz wiele osób uznaje to za coś strasznie upierdliwego.

Oczywiście, ma to swoje plusy. Programiści chcieli dzięki temu przedłużyć czas pracy baterii, lecz posiadacze smartfona powinni mieć wybór, czy rzeczywiście chcą być rozłączani z Internetem. Wszyscy ci, którzy pozbawieni są danych pakietowych mogą zostać narażeni na koszty.

Wiadomość, że Microsoft pracuje nad stosowną aktualizacją poznaliśmy dzięki Joe’owi Belfiore, dyrektorowi działu Windows Phone w Microsofcie. Oto post napisany przez niego na Twitterze:

Simpson: Myślę że powinna się spytać, czy chcę wyłączać WiFi kiedy za każdym razem gaszę ekran w Windows Phone! Proszę naprawcie ten potworny błąd!

Belfiore: Ktoś mnie ochrzani za to co powiem, ale… poprawka nadchodzi 🙂 Cśśś, obiecaj mi tylko nieco cierpliwości. 

Pan Simpson jest właścicielem smartfona z Windows Phone 7, więc wychodzi na to, że starszy system Microsoftu również otrzyma łatkę. Pytanie tylko, kiedy…

Via

 

Be Sociable, Share!