Zaprezentowane ponad rok temu Siri stało się popularyzatorem i wzorem wyszukiwania głosowego. W międzyczasie powstało konkurencyjne rozwiązanie od Google’a, które zyskało wielu zwolenników. Od niedawna dostępne jest także na urządzenia spod znaku jabłka. Z pomocą filmiku spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, który asystent radzi sobie lepiej.

Od niedawna wyszukiwanie głosowe Google, dostępne wcześniej wyłącznie na Androidzie (debiutujące pod obecną postacią w Androidzie 4.1 Jelly Bean) zagościło na iUrządzenia. Jest to ciekawe posunięcie – początkowo miało być ekskluzywną funkcją przeznaczoną dla użytkowników zielonego robocika, lecz – jak widać – teraz to się zmieniło.

Google Voice Search chwalone jest za błyskawiczne wyświetlanie wyników, przejrzystą oprawę graficzną, ludzkiego asystenta głosowego i świetną dokładność. W większości zadań sprawia się niezaprzeczalnie lepiej od Siri. Jeśli ktoś preferuje mniej przystępne, lecz bardziej szczegółowe wyniki, to dla niego rozwiązanie Apple wciąż pozostanie lepsze.

Trzeba przyznać, że Google bardzo się postarało. Odpowiedzi na zadane pytania w jego przypadku pojawiają się natychmiast, a to, jak sprawnie działa system rozpoznający mowę widać już w trakcie wypowiadania słów.

Czy Waszym zdaniem Google Search wyprze Siri? Ja nie sądzę. Google podzieli fanów wyszukiwania głosowego na dwa obozy. Nie każdy zechce zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, a Google nie jest lubianą firmą w środowisku osób korzystających z urządzeń Apple. Mimo wszystko twórca Androida pokazuje, że potrafi tworzyć rzeczy lepsze od giganta z Cupertino – wcześniej mogliśmy to odkryć w przypadku nawigacji.

Via

Be Sociable, Share!