Jeszcze niedawno optymalnym rozmiarem ekranu w smartfonie było 3,7”. Jak się okazuje, klienci wciąż chcą więcej. Z myślą o nich powstał Samsung Galaxy Note, którego druga generacja otrzymała gigantyczny wyświetlacz 5,5”. ZTE podobno pracuje nad czymś jeszcze większym – jego nowy smartfon rzekomo otrzyma ekran 5,9”. Czy to nie przesada?

Lu Qian Hao, szef marketingu ZTE na swoim profilu Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera) opublikował interesujący wpis. Napisał w nim, że firma pracuje nad swoim monstrualnie wielkim smartfonem opartym na Windows Phone 8. Ma on posiadać wsparcie dla technologii dźwięku DTS i – oczywiście – wspomniany już gigantyczny ekran 5,9” o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. No i tutaj pojawia się zgrzyt – Microsoft nie przewidział wsparcia dla tak wielkich rozdzielczości w swoim systemie. Co więcej – czemu na obudowie tabletofonu znajduje się logotyp starego Windows Phone 7?

Brzmi kuriozalnie? Owszem. Wysoki rangą pracownik zdradza tajemnicę firmową na portalu społecznościowym; udostępnia zdjęcie i informacje, które brzmią cudacznie. Całość bardziej przypomina primaaprilisowy dowcip aniżeli prawdziwy przeciek przyszłego urządzenia ZTE.

Osobną kwestią jest sam ekran. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić korzystania na co dzień z czegoś jeszcze większego od Samsunga Galaxy Note II. Czy walka na przekątne nie powinna się już skończyć? jeszcze trochę, a tablety rozmiarowo będą konkurencją dla telewizorów. Trzeba przywyknąć do tego, że nowych smartfonów nie da się już wygodnie obsługiwać jedną ręką, więc straciły sporo na swej mobilności. Czy to jedyna odpowiednia droga?

Via/Via

Be Sociable, Share!