Gry od Rovio mają to do siebie, że zawsze są ważnym wydarze­niem. Od dziś możemy cieszyć się nową odsłoną Angry Birds, której bohat­erami są posta­cie z Gwiezd­nych Wojen.

Tak, jak zapowiadano, dziś, czyli 8 listopada odbyła się pre­miera gry Angry Birds Star Wars. Jest to gra z serii Angry Birds, która swoją charak­terystyką nie odb­iega mocno od pozostałych części, choć zaw­iera parę nowinek.

Chwilę przed napisaniem tego tek­stu uru­chomiłem grę i przeszedłem parę poziomów. Jakie są moje wraże­nia? Jak najbardziej pozy­ty­wne! Poprawie uległa między innymi grafika, która - choć wciąż opiera się na dwuwymi­arowych przewi­janych plan­szach, sprawia mil­sze dla oka wraże­nie — obiekty takie jak bloczki czy tła prezen­tują się jeszcze ciekaw­iej. Nie gorzej jest ze ścieżką dźwiękową — w głównym menu usłyszymy słynny motyw z filmu w odświeżonej aranżacji. Oczy­wiś­cie, smaczki dla fanów Star Wars sypią się garś­ci­ami: wspomnę cho­ciaż bohaterów, wśród których są Luke Sky­walker, Han Solo, Chew­bacca, księżniczka Lea,  C3P0 i R2-D2. Oczy­wiś­cie naszym prze­ci­wnikiem jest złowro­gie Imperium pod postacią świnek.

Gra wydana została na Androida, iOS, Win­dows Phone 8 (niestety, posi­adacze smart­fonów z WP7 muszą obe­jść się ze smakiem) i Kin­dle Fire. Poniżej podaję ceny i linki w zależności od wer­sji i platformy:

Win­dows Phone 8:  0,99 $

Android: bezpłatna!

Android, HD (urządzenia wysok­iej rozdziel­czości): 11,82 zł

iPhone: 0,99 $

iPad: 2,99 $

Ama­zon Kin­dle Fire: 2,99 $

 

Ciekawe? Podziel się!