Gry od Rovio mają to do siebie, że zawsze są ważnym wydarzeniem. Od dziś możemy cieszyć się nową odsłoną Angry Birds, której bohaterami są postacie z Gwiezdnych Wojen.

Tak, jak zapowiadano, dziś, czyli 8 listopada odbyła się premiera gry Angry Birds Star Wars. Jest to gra z serii Angry Birds, która swoją charakterystyką nie odbiega mocno od pozostałych części, choć zawiera parę nowinek.

Chwilę przed napisaniem tego tekstu uruchomiłem grę i przeszedłem parę poziomów. Jakie są moje wrażenia? Jak najbardziej pozytywne! Poprawie uległa między innymi grafika, która – choć wciąż opiera się na dwuwymiarowych przewijanych planszach, sprawia milsze dla oka wrażenie – obiekty takie jak bloczki czy tła prezentują się jeszcze ciekawiej. Nie gorzej jest ze ścieżką dźwiękową – w głównym menu usłyszymy słynny motyw z filmu w odświeżonej aranżacji. Oczywiście, smaczki dla fanów Star Wars sypią się garściami: wspomnę chociaż bohaterów, wśród których są Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Lea,  C3P0 i R2-D2. Oczywiście naszym przeciwnikiem jest złowrogie Imperium pod postacią świnek.

Gra wydana została na Androida, iOS, Windows Phone 8 (niestety, posiadacze smartfonów z WP7 muszą obejść się ze smakiem) i Kindle Fire. Poniżej podaję ceny i linki w zależności od wersji i platformy:

Windows Phone 8:  0,99 $

Android: bezpłatna!

Android, HD (urządzenia wysokiej rozdzielczości): 11,82 zł

iPhone: 0,99 $

iPad: 2,99 $

Amazon Kindle Fire: 2,99 $

 

Be Sociable, Share!