W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające nieznanego wcześniej smartfona, Nokię Lumia 830. Przecież dopiero co wyszła Lumia 820, czy Chińczycy otrzymają jeszcze mocniejszą rakietę od reszty globu?

Nie tym razem. Fotografie rzeczywiście przedstawiają nowy model, lecz niewiele ma on wspólnego z  osiemsetsetdwudziestką. Najprawdopodobniej będzie to jedynie oparty na Windows Phone 8 następca Nokii Lumia 710.

Czemu zatem nazywa się Lumia 830, a nie np. 730? Tego nie wie chyba nikt. Ja się pytam – jaki w tym sens? To przecież wywraca do góry nogami sposób nazewnictwa modeli Nokii! Do tej pory modele 6xx prezentowały najniższą półkę cenową. Następne jest 7xx, a serie 8xx i 9xx zawierały wyłącznie najmocniejsze smartfony. Z nazwy jasno wynika – 830 stoi wyżej niż 820, choć w rzeczywistości jest na odwrót. Głupota? Według mnie nie można tego inaczej nazwać.

 

O samym smartfonie nie wiemy nic poza tym, co widać na fotografiach. Zatem otrzymamy prawdopodobnie słuchawkę o płaskim ekranie 4,3” i nowym systemem Microsoftu. Wizualnie nowa Lumia nie robi na mnie żadnego wrażenia – wygląda tandetnie i dużo gorzej niż pozostałe Nokie. Cóż – takie są prawa chińskiego rynku – tam, by coś się sprzedało, musi być po prostu tanie.

Prawdopodobnie nie ujrzymy Lumii 830  poza granicami Chin. No, ale nie tracimy zbyt wiele…

Via/Via/Via

Be Sociable, Share!