Wieść niesie, że gigant z Redmond jest w fazie tworzenia tabletu Xbox Surface – siedmiocalowego tabletu z myślą o graczach. 

Plotki i doniesienia z kilku źródeł głoszą, że Microsoft zamierza wypuścić nam skrzyżowanie nowego Surface’a z Xboksem 360, a prace nad urządzeniem schylają się ku końcowi.

Xbox Surface miałby otrzymać niestandardowy procesor ARM lub chipset SoC Intela oraz pamięć RAM o wysokiej przepustowości. Podzespoły będą ukierunkowaniem pod naprawdę wymagające gry. Jednakże, tablet nie otrzyma prawdopodobnie desktopowej wersji Windowsa 8, choć wbudowany system ma zawierać kernel z Win8. Co prawda zostaną udostępnione funkcje multimedialne, jak np. przeglądarka zdjęć, lecz priorytetem staną się gry.

Nieznana do tej pory zostaje kwestia gier – czy Xbox Surface obsłuży gry Xbox Arcade z trzestasześćdziesiątki, z Windows Phone, czy może stanie się oddzielną platformą? To pozostaje tajemnicą. Podobnie jak sterowanie – strzałem w stopę byłoby zaoferowanie graczom wyłącznie panelu dotykowego – mile bym widział przyciski i fizyczne gałki analogowe. Chętnie bym widział również możliwość parowania z kontrolerem Xboksa 360.

Xbox Surface – o ile w ogóle istnieje – jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Microsoft stara się jak może, by pozbyć się jakichkolwiek nowych przecieków i na chwilę obecną o nadchodzącym siedmiocalowymtablecie dla graczy wiemy niewiele.

Via

Be Sociable, Share!