Targi CES zawsze były dobrą okazją do prezentowania przez wielkie firmy swoich nowych produktów. Według doniesień w przyszłorocznej edycji tej imprezy poznamy nową generację mobilnych układów Nvidii.

Tegra 3 to obecnie jeden z najszybszych chipsetów pakowanych pod obudowy smartfonów. Zadomowiła się m.in. w HTC One X+ oraz w tablecie Google Nexus 7. Wśród urządzeń mobilnych postęp zachodzi na tyle szybko, że Nvidia już myśli o następcy.

Decyzja pokazania światu nowej Tegry została podyktowana chęcią nadążenia (a raczej wyprzedzenia) konkurencji ze strony Snapdragona i chipów Samsunga. Nvidia Tegra 3 rzekomo będzie co najmniej dwukrotnie szybsza od swojej poprzedniczki zarówno pod względem mocy obliczeniowej procesora, jak i układu odpowiadającego za grafikę (jest to SoC – za CPU i GPU odpowiada jeden i ten sam chip).

Nadchodzące dziecko Nvidii ma otrzymać wsparcie dla superszybkiej łączności LTE, lecz na tym niestety koniec informacji. Nie wiadomo jeszcze nic na temat poboru mocy nowej jednostki, a jest to jeden z ważniejszych aspektów. Co nam po ekstremalnie wydajnym urządzeniu, skoro bateria nie pozwoli nam na wystarczająco długie korzystanie z niego? Miejmy nadzieję, że baterii tym razem się nie oberwie.

Via

 

Be Sociable, Share!