W związku z premierą Nokii Lumia 920 wiele osób mogło zdążyć zapomnieć, że pod względem możliwości fotograficznych nie jest ona szczytem możliwości fińskiej firmy. Przypomnijmy sobie raz jeszcze, co potrafi Nokia 808 PureView ze swoim 41-megapikselowym aparatem.

Wyjrzyjcie przez okno. Jeśli nie jesteście podróżnikami w czasie, powinniście ujrzeć szarą, ponurą jesień. Taka pogoda nie nastraja pozytywnie do życia, to fakt. Aż chce się, by znowu nadeszło lato z tym swoim gorącym słońcem! Jeśli macie podobne odczucia co ja, z radością powitacie nowy filmik stworzony za pomocą Nokii 808 PureView, przedstawiający upalną Tajlandię. Koniecznie obejrzyjcie go w jakości HD!
 


 
Twórcą tego małego dzieła jest Juha Lappalainen, a ujęcia pochodzą z tajlandzkich wysp Koh Wai.

Wcześniej na łamach DailyMobile prezentowaliśmy materiały autorstwa topolino70, które możecie obejrzeć tutaj i tutaj. Charakter filmików obu twórców nieźle ze sobą kontrastuje. Osobiście uważam, że produkcje topolino70 są bardziej tajemnicze, przez co ciekawiej się je ogląda, choć Juha nie ma się czego wstydzić i także zasługuje na artykuł z mojej strony 😉

Na deser przedstawiam zdjęcia wykonane tą samą Nokią wykonane podczas pokazu sztucznych ogni. Aparat PureView znów pokazał klasę – nie raz próbowałem uchwycić fajerwerki swoją kompaktową cyfrówką, lecz nigdy nie udało mi się wykonać zadowalającego zdjęcia. Brawa dla Nokii!

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!